Ripple CEO’su SEC Davasının Sonuçlarını Kıymetlendirdi: Kaybedersek… - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  497018,454
  % -2,06
 • ETHEREUM/TL
  19746.65
  % -2,53
 • RIPPLE/TL
  12.58
  % -11,51
 • BITCOIN CASH/TL
  9211.43,669
  % 31,27
 • LITECOIN/TL
  2521.9
  % 9,28
 • COSMOS/TL
  206.99
  % -8,15
 • CARDANO/TL
  11.44
  % -3,91
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,18

Ripple CEO’su SEC Davasının Sonuçlarını Kıymetlendirdi: Kaybedersek…

Ripple CEO’su SEC Davasının Sonuçlarını Kıymetlendirdi: Kaybedersek…

Ripple’da son günlerde sular durulmuyor. Bugün Ripple, MoneyGram ile paydaşlık muahedesinin ortak kararla sonlandırıldığını açıkladı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise son gelişmeler ile SEC davasının sonuçlarını yorumladı. Brad Garlinghouse’a nazaran, dava kaybedilirse bundan yalnızca XRP değil tüm piyasa ziyan görecek. Ayrıyeten bu ABD’nin kripto piyasasındaki pozisyonunu da sarsacak.

Brad Garlinghouse: Dava kaybedilirse bundan yalnızca XRP değil tüm piyasa ziyan görecek!

Son periyotta Ripple ekosisteminde sert rüzgarlar esiyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı.  Bu davanın akabinde Ripple, şirketin 200 milyon dolarlık C serisi finansman tipine liderlik eden Tetragon Financial Group tarafından da dava edildi. Lakin, Ripple Tetragon ile olan yasal savaşında büyük bir zafer kazandı. Mahkeme, Tetragon’un XRP’nin bir menkul değer olduğunu tez eden SEC yasal davası nedeniyle fonlarını şirketten geri alma talebini reddetti.

Dev ödeme şirketi MoneyGram  da  SEC davası nedeniyle Ripple’ın tanınan ödeme tahlili ODL’nin kullanımını askıya aldı. Bugün ise Ripple, MoneyGram ile paydaşlık mutabakatının ortak kararla sonlandırıldığını açıkladı. Bu gelişmelerin akabinde, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse değerli açıklamalarda bulundu. Brad Garlinghouse, XRP’nin ABD dışında birçok ülke tarafından menkul değer olmadığının onaylandığını belirtti. Brad Garlinghouse hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İngiltere, Japonya, İsviçre, Singapur ve daha fazlası… Bu ülkelerin hepsi çok net biçimde XRP’nin menkul değer olmadığını kabul etti. Aslında XRP’nin menkul değer  olduğunu söyleyen dünya üzerindeki tek ülke de ABD zaten… Bu nedenle, daima bu durumun yalnızca ABD için değil, kripto para piyasası için de makus olduğunu belirtiyorum.

Ripple CEO’su: SEC davasını kaybedersek operasyonlarımızı öbür ülkeye taşırız!

Brad Garlinghouse açıklamalarının devamında, SEC davasının mümkün sonuçlarına değindi. Brad Garlinghouse, Ripple’ın davayı kaybetmesi durumunda faaliyetlerini ve operasyonlarını diğer ülkeye taşıyacaklarını belirtiyor. Ripple CEO’su, daha net ve açık düzenlemelerin olduğu bir ülkede tekrar ekosistemlerini oluşturabileceklerini de vurguluyor.

Brad Garlinghouse, bu davada kaybeden tarafın asıl olarak ABD olacağını da ekliyor. Yeni gelen kuşağın Blockchain ve kripto paralarla fazlası ile ilgilendiğini biliniyor. Brad Garlinghouse’da bu noktaya dikkat çekiyor ve ABD’nin teknolojinin gerisinde kalacağı ve önder olamayacağını vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance