Polkadot (DOT), Tanınan Kripto Ödeme İşlemcisi Ile Entegre Edildi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  500654,163
  % -1,47
 • ETHEREUM/TL
  19722.87
  % -3,18
 • RIPPLE/TL
  13.04
  % -9,73
 • BITCOIN CASH/TL
  8856.61,741
  % 26,71
 • LITECOIN/TL
  2497.86
  % 8,27
 • COSMOS/TL
  208.01
  % -5,55
 • CARDANO/TL
  11.46
  % -3,23
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

Polkadot (DOT), Tanınan Kripto Ödeme İşlemcisi ile Entegre Edildi

Polkadot (DOT), Tanınan Kripto Ödeme İşlemcisi ile Entegre Edildi

Kripto para üniteleri dünya çapında daha tanınan hale geldikçe, kripto sanayisinin yeni kullanıcılara olduğu kadar uyumlu olması ve artan aktifliği kolaylaştırmak için sistemleri devreye sokması değerlidir. Bunlardan biri, fiat para üniteleriyle daha kolay kripto satın alabilmektir. Böylelikle Polkadot, süreci kullanıcılar için kolaylaştırmak ismine, Simplex’in fiat rampasını benimseyen en yeni platform olduğunu duyurdu.

Bu yeni paydaşlık sayesinde kullanıcılar, banka yahut kredi kartlarını kullanarak Polkadot’un mahallî token’ı DOT satın alabilecekler.

Resmi açıklamaya nazaran firma, bu yeni atılım ile birlikte yaygın kripto benimseme arayışında. Hasebiyle kullanıcılar yalnızca fiat banka ve kredi kartlarını değil, tıpkı vakitte Apple Hisse ve banka havalelelrini kullanarak da DOT satın alabilirler.

Simplex, 350’den fazla kripto firması, Binance ve KuCoin üzere borsalarla çalışıyor. Ayrıyeten 50’den fazla kripto para satın alınmasını sağlıyor.

Simplex’te listelenmesi, DOT için de yarar sağlıyor. Bunun sebebi, daha evvel farklı bir para satın alıp akabinde onu DOT’a çevirme gerekliliğinin kalmaması olabilir. Kullanıcıların, direkt fiat para ünitesi ile kripto para satın alması, erişilebilirliği kolaylaştıran bir etken.

Ödeme işlemcisi Simplex, geçtiğimiz günlerde web tarayıcısı Opera’ya da entegre edilmişti.

Bu sırada, Polkadot ekosistemine katılan projeler, son birkaç ayda artış gördü. Ren (REN), Ocean Protocol (OCEAN) ve Celer Network (CELR); etkin token sahiplerinin sayısında, ticaret hacminde ve fiyatta artış gördü. Örneğin CELR, Ocak ve Mart ayları ortasında %240’tan fazla yükseldi.

Polkadot (DOT) fiyatında son durum

Yazım sırasında Polkadot, en son Şubat ayının sonlarında gördüğü rekor düzeye yakın bir yerden süreç görüyor. CoinGecko datalarına nazaran 20 Şubat 2021’de 42.25 dolar ile ATH’sini işaretleyen DOT, 39.43 dolardan süreç görüyor. Altcoin, son 1 ayda %23.5’lik bir kar sağlamış durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance