Piyasa Devleri, Bu Kripto Para Projesine Yatırım Yapıyor! 100x Yaptı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  496422,126
  % -2,19
 • ETHEREUM/TL
  19570.65
  % -3,10
 • RIPPLE/TL
  12.66
  % -10,29
 • BITCOIN CASH/TL
  9083.02,233
  % 30,75
 • LITECOIN/TL
  2510.02
  % 9,08
 • COSMOS/TL
  206.11
  % -7,49
 • CARDANO/TL
  11.4
  % -3,95
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,27

Piyasa Devleri, Bu Kripto Para Projesine Yatırım Yapıyor! 100x Yaptı

Piyasa Devleri, Bu Kripto Para Projesine Yatırım Yapıyor! 100x Yaptı

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, kripto para projesi OpenSea’ye yatırım yapıyor. OpenSea, non-fungible tokenleri (NFT’ler) alıp satmak için önde gelen bir pazar yeridir.

Andreessen Horowitz ve Mark Cuban, bu kripto para projesine yatırım yapıyor

Ünlü VC şirketi Andreessen Horowitz (a16z) ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, OpenSea’ye yatırım yapıyor. OpenSea CEO’su Devin Finzer yaptığı açıklamada, teşebbüsün A Serisi finansman cinsinde 23 milyon dolar topladığını ve yatırımcı havuzunun başında a16z olduğunu söyledi. 

Kısa mühlet evvel Dogecoin’i (DOGE) desteklediğini açıklayan Newfound NFT ve kripto savunucusu Mark Cuban da NFT projesine yatırım yapıyor. Kripto paranın yatırım cinsine Mark Cuban, eski AngelList CEO’su Naval Ravikant, yatırımcı ve ömür stili gurusu Tim Ferriss, Amerikan DJ 3LAU, Adam Goldberg’den Standard Crypto ve başkaları katıldı. 

Katy Hawn: OpenSea, non-fungible tokenlerin eBay ve Amazon’u!

Duyuru, OpenSea’nın sanat yapıtları, sanal arazi parselleri ve Blockchain’lerde doğrulanabilen eşsiz kriptografik özelliklere sahip koleksiyon kesimleri üzere NFT’lerin popülaritesinin patlaması ortasında büyük bir büyüme yaşadığı için geliyor.  Startup, içerik oluşturucular, müzisyenler, sanatkarlar, etkileyiciler ve oyuncular NFT’lere girdikçe süreç hacminin son altı ayda 100 katın üzerinde büyüdüğünü söylüyor. 

Pazardaki dijital eser satışları, Ocak ayında 8 milyon dolardan Şubat ayında 95 milyon dolara yükseldi. Risk sermayesi şirketi genel ortağı Katy Hawn’a nazaran, A16z, OpenSea’yi non-fungible tokenlerin eBay ve Amazon’u olarak görüyor. Katy Hawn hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

OpenSea, NFT’leri aranabilir, kullanılabilir ve organize hale getirir. Ancak daha da ileri giderek, eBay ve Amazon’un yaptığı üzere tüm platformları bir ortaya getiren ve tüm taraflar ortasındaki süreçleri kolaylaştıran bir pazar yeri sağlar. Bu kadar süratli büyüyen bir alandaki bu tüketici katmanının değeri düşünüldüğünde, OpenSea’nın büyümesinin son altı ayda 100 kat büyüyen süreç hacmiyle çizelgelerin dışında olması şaşırtan değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance