PayPal, Kripto Alanındaki Birinci Satın Alımını Resmen Duyurdu! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  404142,455
  % -9,46
 • ETHEREUM/TL
  18282.09
  % -10,47
 • RIPPLE/TL
  8.66
  % -18,52
 • BITCOIN CASH/TL
  6392.55,496
  % -15,72
 • LITECOIN/TL
  1903.63
  % -14,85
 • COSMOS/TL
  148.84
  % -9,19
 • CARDANO/TL
  8.51
  % -14,40
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

PayPal, Kripto Alanındaki Birinci Satın Alımını Resmen Duyurdu!

PayPal, Kripto Alanındaki Birinci Satın Alımını Resmen Duyurdu!

PayPal, kripto para ünitesi ve dijital varlık alanındaki birinci satın alımını duyurdu: güvenlik odaklı teşebbüs Curv.

Satın alım, Pazartesi günü bir basın açıklamasında duyuruldu. PayPal, “satın alım sürecinin 2021’in birinci yarısında tamamlanmasını beklediğini” söyledi, lakin mutabakatın detaylarını açıklamadı.

“Ekim 2020’de PayPal, finansal hizmetlerin ve ticaretin geleceğinde dijital para ünitelerinin oynayacağı rolü şekillendirmeye yardımcı olma taahhüdünü duyurdu. Bu alanda sürdürülebilir büyüme ve inovasyon sağlamak için şirket, kısa müddet evvel blockchain, kripto ve dijital para üniteleri odaklı iş ünitesini oluşturdu. Curv, PayPal’a teknik uzmanlık ekleyen güçlü teknoloji uzmanlarından oluşan grubuyla yeni kurulan kümeye katılacak,” tabirleri kullanıldı.

PayPal’ın şirket içi yeteneklerini artırma teklifinin bir modülü olarak potansiyel satın alımlar için kripto alanını araştırdığı söyleniyor. PayPal, bu ayın başlarında, Ekim ayında hizmetlerini resmi olarak açıkladıktan sonra gelişen kripto para ünitesine kıymetli ölçüde kaynak yatırdığını söyledi.

Geçen hafta, PayPal’ın Curv’ü satın alma teklifiyle ilgili raporlar ortaya çıkmıştı.

PayPal’ın satın aldığı platform Curv nedir?

Curv’ün hizmetleri, yeni ortaya çıkan bir kriptografi kısmı olan çok-partili hesaplamaya odaklanıyor. The Block’ta yer alan bir habere nazaran Curv’ün kurucu ortağı ve CEO’su Itay Malinger, “Bu alanda bir eser duyuran birinci bizdik. Oburlarının da bu alana yönelmesine sevindim. Yazılım tabanlı tahliller için bunun bir standart haline geldiğini düşünüyorum,” sözlerini kullanmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance