• BITCOIN
  262542,157
  % -2,39
 • ETHEREUM
  8991.84
  % -2,19
 • RIPPLE
  2.05
  % -2,13
 • BITCOIN CASH
  3541.45,429
  % -1,84
 • LITECOIN
  1045.39
  % -2,04
 • COSMOS
  65.14
  % 2,03
 • CARDANO
  2.79
  % -0,99
 • TETHER
  7.48
  % -0,12

PayPal Dedikodusu BTC Fiyatını Yükseltti

PayPal Dedikodusu BTC Fiyatını Yükseltti

Bir numaralı kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) Türkiye’den 2016 yılında çekilen PayPal ve onun sahipliğindeki Venmo uygulaması tarafından destekleneceğine dair söylentiler gündeme bomba gibi düştü. Şimdilik bu haber bir “söylenti” veya “dedikodu” olarak sınıflandırılabilir. Ancak kripto para dünyanın önde gelen isimleri bu habere inanmak istiyorlar.

305 milyon kullanıcısı olan ünlü ödeme işlemcisi PayPal’ın kripto para birimlerini alma ve satma işlemlerine aracılık edeceğine dair ilk haber gündeme geldiğinde BTC/USD paritesi 9 bin 600 dolar seviyesinde direnç test etti.

PayPal iddiaları yalanladı

Her ne kadar PayPal şimdilik böyle bir planı olmadığını açıklamış olsa da resmen BTC yatırımcıları PayPal’ın kripto para birimine yatırım yapması için can atıyor. Yüzlerce Twitter kullanıcısı, günün birinde BTC’nin PayPal’daki yerini alacağını umduklarına dair iyimser paylaşımlara imza attılar.

Öyle ki Twitter’daki @Bitcoin hesabının “Yavaş yavaş, sonra aniden” şeklindeki durumu özetleyen paylaşımı yüzlerce kez RT aldı. Görünen o ki resmî Bitcoin hesabı da PayPal’ın istese de istemese de günün birinde BTC’yi desteklemeye başlayacağını düşünüyor.

Square, BTC desteğine geçen sene kavuştu

Bu arada ABD’de yayın yapan RT kanalının sunucusu Max Keiser, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bitcoin’in oyun içi teorisi yeniden yükselişte. Square uygulamasının BTC ile gayet iyi iş çıkardığını gören PayPal ya BTC’yi desteklemeye başlayacak, ya da yüksek rekabetin olumsuz sonuçlarıyla baş başa kalacak” dedi. Haksız da sayılmaz doğrusu.

Bu arada bilmeyenler için hatırlatalım: Twitter’a ait ödeme altyapısı Square, geçtiğimiz seneden bu yana BTC ile para alışverişine imkân tanıyor.

Aslına bakılırsa PayPal dönem dönem Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini desteklemeye başlayacağına dair haberlerle gündeme geliyor. Ancak her seferinde PayPal’ın bu iddiaları kesin bir dille reddettiğine şahit oluyoruz. Gerçekten BTC ile ilgilenmiyorlar mı, yoksa spekülasyona yol açmamak için mi bu iddiaları yalanlıyorlar, bilemiyoruz doğrusu.

Yalnız PayPal’ın istediği zaman hesapları kapatabiliyor oluşu, kişisel verilere sahip olması gibi etkenler Bitcoin’in “gizlilik” odaklı anlayışına çok ters. Bu sorunu aşmanın ise PayPal’ın politikalarını değiştirmesi haricinde yakın tarihte bir yolu yok gibi gözüküyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter, Telegram ve Facebook Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.

escort bayan