• BITCOIN
  234073,443
  % -8,82
 • ETHEREUM
  8617.18
  % -11,38
 • RIPPLE
  1.97
  % -10,32
 • BITCOIN CASH
  3106.43,611
  % -12,83
 • LITECOIN
  1006.42
  % -5,19
 • COSMOS
  55.87
  % -11,18
 • CARDANO
  2.39
  % -11,62
 • TETHER
  7.38
  % -0,39

Nükleer Santraller Bitcoin Madenciliğine Yöneliyor

Nükleer Santraller Bitcoin Madenciliğine Yöneliyor

Bitcoin her geçen gün popülerlik kazanmaya devam ediyor, hal böyle olunca Bitcoin’e olan yönelim de bu popülerlik gibi yükseliyor. Artık Bitcoin ve Kripto paralar kurumsal yönelim dışında ülkesel bazda yönelim görmeye başladı. Bunlara örnek olarak Kripto Para çıkaran Venezuela, hali hazırda Kripto para çalışması yapan Çin gösterilebilir. Son yaşanan gelişme ise Ukrayna’dan geldi, Ukrayna Enerji Bakanı Bitcoin madenciliği için santralleri işaret etti.

Ukrayna Enerji Bakanlığı, Nükleer enerji santrallerinin Bitcoin madenciliği için kullanılmasının, fazla enerjinin verimli bir şekilde kullanılmasının en etkili yollarından biri olabileceğini düşünüyor. Bakanlığın, Facebook hesabından yaptığı açıklamada fazla enerjinin Bitcoin madenciliğine yönlendirilmesinin çağdaş ve verimli bir yol olarak değerlendirdi. Coronavirüs pandemisi nedeniyle depolanan enerji miktarının yüksek olduğunu dile getiren bakanlık bu enerjinin madencilik için verimli olacağını düşünüyor.

Nükleer Santraller Bitcoin Madenciliğe Yöneliyor

Bakanlığın Yaptığı Açıklama:

Bu yükümlülüğü bir varlığa aktarmanın bir yönetimi var. Modern yaklaşımlardan birisi bu fazla enerjinin Kripto para madenciliği için kullanılması. Bu sadece fazla enerjinin israfını önlemekle kalmaz, aynı zamanda şirketlere ekstra fon sağlamış olur. Bu nedenle temelde yeni bir ekonomiye, yaklaşıma ve pazara yol açılacaktır.

Kaynak: CoinTelegraph

Ukrayna Enerji Bakanlığı, başkan vekili devlete ait girişim olan Energoatom’dan 8 Mayıs’a kadar Ukrayna’nın nükleer enerji santrallerinin kripto para madenciliği uygulamak için potansiyel yöntemleri araştırmasını istedi. Bu şekilde daha öncesinde bilenen örnekler bulunmakta. New York’ta bulunan özel bir Nükleer Enerji santrali bu yönetimi kullanıyor ve günlük gelirine 50 Bitcoin (45.000$) ekliyor.