Norveçli Petrol Devinden 58 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  484285,547
  % 1,88
 • ETHEREUM/TL
  17302.75
  % 2,26
 • RIPPLE/TL
  10.81
  % 24,97
 • BITCOIN CASH/TL
  5474.06,744
  % 4,92
 • LITECOIN/TL
  2030.72
  % 11,37
 • COSMOS/TL
  172.42
  % -0,48
 • CARDANO/TL
  9.91
  % 0,47
 • TETHER/TL
  8.18
  % 0,18

Norveçli Petrol Devinden 58 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi!

Norveçli Petrol Devinden 58 Milyon Dolarlık Bitcoin Hamlesi!

Norveçli endüstriyel yatırım firması Aker ASA da Bitcoin kervanına atladı. Şirket, BTC’ye yatırım yapmaya adanmış yeni bir ünite başlattı.

Kurumsal Bitcoin çılgınlığı, bir salgın üzere yayılmaya devam ediyor. Birkaç ABD şirketinin dijital para ünitesini bilançolarına eklemesinin akabinde sıra, dünya çapındaki büyük kurumlara geldi. Norveçli holding şirketi Aker ASA bugün, Bitcoin yatırımına ve dijital varlığın temelindeki teknolojiye adanmış yeni bir ünite kuracağını söyledi.

Coinrot.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün, Asya’nın dev teknoloji firmalarından olan Meitu da dün BTC alımını gerçekleştirmişti. Günümüz finansının geleceği meçhulken, Bitcoin’e rezerv nakit yatıran şirketler artık bir istisna olmaktan çıkıyor.

Aker ASA, başkan dijital para ünitesine yatırım yapmanın bir adım ötesine geçti. BTC ve blockchain teknolojisine yatırım yapmaya adanmış bir şirket kuracak. “Setee AS” isimli yeni şirket, öbür sanayi oyuncuları ile iş birliği yaparak kripto para ünitesi alanına etkin olarak katılacak. Ayrıyeten blockchain ve kripto para ünitesi sanayisinde sağlıklı beklentileri olan öbür şirketlere de yatırım yapacak.

Açık deniz balıkçılığı, inşaat ve mühendislikte uzmanlaşan şirket, tüm likit varlıklarını Bitcoin’e dönüştüreceğini söyledi. Bitcoin’e adanmış yeni ünite, yaklaşık 500 milyon Norveç kronu (58,6 milyon dolar) meblağında bir sermayeye sahip olacak.

Aker ASA’in sahibi: Bitcoin HODLer’ı olacağız

Aker’e nazaran yeni varlığın fonksiyonu Bitcoin yatırımının ötesine geçecek. Ünitenin siber güvenlik, finansal süreçler ve emisyonsuz doğrulama süreçlerinde yenilikleri takip etmek için ana kuruluşunun yeteneklerinden yararlanması bekleniyor. Ayrıyeten şirket, Bitcoin süreçlerini daha etraf dostu bir biçimde doğrulamak için alternatif yollar araştıracak ve üzerinde çalışacak.

Setee, Bitcoin ve blockchain teknolojilerinde Kanadalı bir global başkan olan Blockstream ile iş birliği yapıyor. Aker ASA, Norveçli milyarder iş adamı Kjell Inge Rokke’ye ilişkin bir şirket. Rokke, şirketin paydaşlarına en son gelişmeyle ilgili bir mektup paylaştı. Mektupta şunları yazdı:

“İlk olarak, hazine varlığımız olarak Bitcoin’i kullanacağız ve topluluğa katılacağız. Bitcoin ağzıyla konuşursak, HODLer olacağız. Farklı, fakat ekleyici olacağız.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance