• BITCOIN
  263512,740
  % -6,27
 • ETHEREUM
  9116.79
  % -0,06
 • RIPPLE
  2.06
  % -5,55
 • BITCOIN CASH
  3582.74,364
  % -4,84
 • LITECOIN
  1066.4
  % -4,50
 • COSMOS
  65.26
  % 1,07
 • CARDANO
  2.77
  % 6,56
 • TETHER
  7.48
  % 0,13

Nisan Ayında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Nisan Ayında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Nisan ayının kazandıran Kripto paraları listesi ilgi çekici görünüyor. Bitcoin ve Kripto paralar Coronavirüs pandemisi ve ekonomik istikrarsızlık sonrası büyük bir düşüş yaşamıştı, bu süreçte Kripto para kayıpları %40 ile %50 arasında görülmüştü. Son yaşanan gelişmeler sonrası bu kayıplar büyük oranda telafi edilmiş görünüyor, son bir kaç gün içinde Bitcoin dahil tüm Kripto paralar yükseliş trendi içine girdi. Doğru ve zamanında yapılan yatırımlar yüzleri güldürdü. Öyle ki Nisan ayı içinde kimi Coinler %250 civarında kar sağladı ve Kripto para yatırımcıları neredeyse 2.5 katı bir kazanç sağladı.

Bu süreç zarfında lider Kripto para Bitcoin ise yatırımcısına %33 civarında kar sağladı. İkinci en büyük Kripto para Ethereum ise büyük çıkış yapan Kripto paralar arasında yer alıyor. Liderlik sıralamasında üçüncü sırada yer alan Ripple (XRP) ise ilk iki Kripto paraya göre daha pasif kaldı ve sadece %24 civarında bir yükseliş gösterdi.

Nisan Ayında En Çok Kazandıran Kripto paralar

Nisan Ayında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Bu hazırladığımız listede en çok kazandıran 10 altcoine yer vereceğiz. En iyi çıkış yapan Kripto paralar listesinin başında %240 civarında bir yükselişle birlikte Digibyte (DGB) yer alıyor. Digibyte 21 milyar coin arzına sahip ve dolaşım da ise 13 milyar DGB coin bulunuyor. Hacim sıralamasında ise Digibyte 35. sırada yer alıyor, yazım itibariyle 0.017$ civarında işlem görüyor. Digibyte Nisan ayı içinde en çok kazandıran altcoin oldu.

Listede ikinci sırada ise çalkantılı bir süreçten geçen ve Steem Hard Forku sonrası üretilen Hive Coin yer alıyor. Hive Coin, Steem blok zincirinin Tron Vakfı CEO’su Justin Sun tarafından ele geçirilmesi sonrası buna tepki gösteren bir kısım Steem topluluğu üyeleri tarafından üretildi. Hive Coin piyasa çıkması ve art arda büyük borsalar olan Bittrex, Huobi ve Binance üzerinde listelenmesi sonrası fiyatı neredeyse 1$ yaklaştı. Daha sonra fiyatta görülen geri çekilme sonrası fiyatı düşüş yaşadı, yazım itibariyle Hive Coin 0.38$ civarında işlem görüyor. Hive Coin tüm bu süreç zarfında %116 civarında bir kar sağlamış görünüyor.

Üçüncü sırada ise son zamanlarda analistlerin ve yatırımcıların en çok ilgisini çeken altcoinler arasında yer alan Tezos (XTZ) yer alıyor. Tezos Nisan ayı içinde %78 civarında bir yükseliş gösterdi, yazım itibariyle ise Tezos fiyatı 2.85$ civarında işlem görüyor.

Dördüncü sırada ise yine Tezos gibi popüler bir altcoin yer alıyor, Chainlink ve Tezos için büyük bir yükseliş bekleniyor. Chainlink Nisan ayı içinde %76 civarında bir değer kazandı, yazım itibariyle Link fiyatı 3.85$ civarında işlem görüyor.

Listenin beşinci sırasında ise her daim popüler olan Stellar (XLM) yer alıyor. Popüler altcoin Nisan ayı içinde %72 civarında bir yükseliş gösterdi. Yazım itibariyle Stellar (XLM) 0.07 civarında işlem görüyor, hacim bakımından ise 13. sırada yer alıyor.

Altıncı sırada ise Cardano (ADA) yer alıyor. Cardano Nisan ayı içinde güzel bir ivme kazandı ve %62 civarında bir yükseliş gösterdi. Yazım itibariyle ise ADA fiyatı 0.05$ seviyelerinde işlem görüyor.

Nisan ayı içinde en iyi çıkış yapan yedinci Kripto para ise lider altcoin Ethereum yer alıyor. Ethereum Nisan ayında yaklaşık %60 civarında bir yükseliş gösterdi, yazım itibariyle Ethereum fiyatı 213$ seviyelerinde görünüyor.

Nisan Ayında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Nisan ayında en iyi kazandıran sekizinci altcoini ise Zcash (ZEC) olarak görünüyor. Zcash Nisan ayında %49 civarında bir fiyat performansı gösterdi ve listede sekizinci sırada kendine yer buldu. Yazım itibariyle Zcash (ZEC) fiyatı 45.5$ bandında işlem görüyor.

Dokuzuncu olarak listeye giren altcoin ise VeChain (VET) oldu, VET %48’lik bir performansla dokuzuncu sıraya yerleşmiş görünüyor. Yazım itibariyle ise VeChain fiyatı 0.004$ civarında işlem görüyor.

Listenin sonuncusu ise %45 civarında bir performansla Cosmos (ATOM) oldu. Cosmos fiyatı ise yazım itibariyle 2.86$ bandında işlem görüyor. Verileri Coingekco üzerinden sağladık, listedeki Altcoinler hakkında detaylı bilgi için Coingecko sitesini ziyaret edebilirsiniz.