Nijerya Lider Yardımcısı Bu Nedenden Dolayı Kripto Para Ünitelerini Öneriyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  498232,692
  % -1,99
 • ETHEREUM/TL
  19688.85
  % -3,02
 • RIPPLE/TL
  13.13
  % -9,56
 • BITCOIN CASH/TL
  8727.71,360
  % 25,63
 • LITECOIN/TL
  2489.55
  % 8,41
 • COSMOS/TL
  209.46
  % -4,83
 • CARDANO/TL
  11.45
  % -3,82
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

Nijerya Lider Yardımcısı Bu Nedenden Dolayı Kripto Para Ünitelerini Öneriyor

Nijerya Lider Yardımcısı Bu Nedenden Dolayı Kripto Para Ünitelerini Öneriyor

Nijerya Lider Yardımcısı, kripto para ünitelerine uygulanan yasağın akabinde açıklama yaptı. Ona nazaran, finansal sistemde dijital varlıkların öncü olarak ortaya çıktığını gösteren radikal bir değişim olmalı.

Öbür taraftan Nijerya kripto para ünitesi topluluğu son günlerde sorunlu. Çünkü ülkenin merkez bankası, bankalara kripto para ile ilgili süreç yapan firmalara hizmet vermemelerini vurguladı.

Merkez Bankası, mevzuya tartı veren birkaç değerli sayıyla kararı haklı çıkarmak için tartışmalar yaptı.

Nijerya’nın Lider Yardımcısı Prof. Yemi Osinbajo, yasağa ait görüşlerini en son paylaşan kişi. Osinbajo, CBN Bankacılar Komitesi İktisat Zirvesi’nde açılış konuşmasını yaptı. Osinbajo, dijital varlıkları gelecekte klâsik ve rezerv bankacılığa şiddetle meydan okuyacak biçimde yönlendirdi.

Yararlı Olacak Bilgiye Dayalı Kripto Odaklı Hareket Daveti

Kripto para üniteleri üzerindeki yasak, Nijerya’da tıp yapmaya devam etti. Birkaç hafta sonra, nihayet hükümetin üst kademesinden reaksiyon geldi. Lider Yardımcısı Yemi Osinbajo, Merkez Bankası’nın bugün erken saatlerde düzenlediği dorukta görüşlerini açıkladı.

Dijital para ünitelerinin ve blok zinciri teknolojisinin yıkıcı kapasitesini, önümüzdeki yıllarda mevcut bankacılık sistemlerini çok âlâ bir biçimde değiştirebileceklerini belirtti.

Ayrıyeten, düzenleyici kurumları tedbirleriyle ‘çok açık’ oldukları için övmeden evvel, blok zinciri üzere gelişmekte olan teknolojilerin stratejik olarak benimsenmesi gerektiğini belirtti. Olumsuz tesirleri denetim altında tutarken, insanların blok zincirlerinin ve dijital para ünitelerinin yararlarından yararlanmasını sağlayacak teşebbüsler olduğunu belirtti.

Osinbajo’nun kelamlarından evvel, CBN Lideri Godwin Emefiele konuştu. O, dijital para ünitelerinin “havadan” yaratıldığını söyleyerek yasağı kamuoyu önünde savundu. Ayrıyeten kripto para ünitelerinin “elektronik karanlık dünyadaki oyuncuların faaliyetlerini tanımlamak için kullanıldığını” belirtti.

Pek çok Nijeryalı, Lider Yardımcısının yorumlarına biraz kuşkuyla yaklaştı. Onun yerine bu dorunlu yaklaşımı değiştirmek için nüfuzunu kullanmaya çağırdılar.

Kripto Para Üniteleri ve Nijerya Bankacılık Sistemi Ortasında Savaş

Nijerya’daki sanayi meraklıları, CBN yasağını kripto para ünitelerine direkt bir hücum olarak yorumladı. Dijital varlıklar tarafından kazanılan ilgi ve yavaş yavaş klâsik bankaların yerini aldıkları gerçeği üzere spekülasyonlar ortaya çıktı.

Nijeryalı bir ekonomist, Nijerya Borsası süreç hacmini ve Binance’deki süreç hacmine nazaran nasıl ölçüldüğünü gösteren şok edici bir istatistik paylaştı.

Teşebbüsçü ve yatırımcı Victor Asemota, dijital para ünitelerini yasaklamanın kendi kendine ziyan verdiğine işaret ediyor. Ayrıyeten eksik bankacılık sistemini ele almadığına inanıyor.

grup porno izle

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance