NFT Alanını Destekleyen Ve Radarınızda Olması Gereken 5 Koin - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  456650,605
  % -0,02
 • ETHEREUM/TL
  21783
  % 9,22
 • RIPPLE/TL
  11.67
  % 3,50
 • BITCOIN CASH/TL
  8025.63,292
  % 1,58
 • LITECOIN/TL
  2374.9
  % 6,93
 • COSMOS/TL
  177.55
  % 3,86
 • CARDANO/TL
  10.54
  % 2,47
 • TETHER/TL
  8.33
  % 1,58

NFT Alanını Destekleyen ve Radarınızda Olması Gereken 5 Koin

Misli olmayan token (NFT) piyasası ısınırken, beş DeFi platformunu keşfederek sükse yapması kelam konusu olabilecek NFT piyasalarına odaklanıyoruz.

Axie Marketplace

Axie Marketplace, Axie Infinity oyun evrenindeki koleksiyon eserleri için resmi NFT piyasası. Daha spesifik olarak, Axies, kullanıcıların Axie dünyasını keşfedebilecekleri sempatik avatarlardır.

NFT formundaki bu avatarlar 4.500 $’a (3 ETH) kadar satış yapabilirler ve beden modülleri, marifetler, sürat, sıhhat, moral ve sınıf üzere birkaç farklı özellik ile birlikte karşımıza çıkar.

Piyasanın kendisi, Ethereum ağında çalışan, büsbütün merkezi olmayan bir borsa (DEX). Son vakitlerde, oyunun yenilenen popülerliği sayesinde platformun lokal tokenı AXS fiyatı iki katına çıktı.

Decentraland

Decentraland (MANA) büsbütün merkezi olmayan bir sanal dünyadır. 2017’de piyasaya sürülen, kimileri sanal dünyayı tanınan çevrimiçi alan Second Life’ın merkezi olmayan versiyonu olarak tanımlıyor.

Kullanıcılar dünyayı dolaşabilir, arkadaşlarıyla toplumsallaşabilir ve platformun daha sonra NFT olarak sakladığı çabucak hemen her şeyi yaratabilir. Sahiden de, Decentraland geliştiricileri, büsbütün “vatandaşlarına” ilişkin olan birinci dünya olarak öne çıkıyor.

Dünyanın kendi içinde çok sayıda NFT sanat müzayedesi ve armağan var. Platform ayrıyeten, kullanıcıların dünyadaki sanal arazi parsellerini satın almak için kullanabilecekleri kendi mahallî tokenına (MANA) sahiptir.

Terra Virtua

Terra Virtua (TVK), NFT alanındaki en sürükleyici dijital koleksiyon platformu olduğunu argüman ediyor. Ayrıyeten, cümbüş sanayisindeki en ünlü isimlerden kimilerinin NFT’lerine de sahiptir.

NFT’ler, Pasific Rim ve Top Gun üzere üst seviye oyunlardan eserlerin yanı sıra The Godfather sineması üzere asırlık klasiklerden koleksiyon kesimlerini içerir.

Terra Virtua, çağdaş bir sanat galerisi yahut stant salonu biçimini alabilen interaktif bir alana da mesken sahipliği yapıyor. Piyasa yeri, en bedelli satışında, 10.000 dolara satılan Voice Note Arka 2020 isimli bir koleksiyona mesken sahipliği yaptı.

Rarible

Rarible, yaratıcılar ve koleksiyoncular için blok zinciri tabanlı bir NFT alanıdır ve yaratıcıların direkt blok zincirinde kesimler oluşturmasına imkan tanır.

Üçüncü taraf uygulamaları kullanan yahut geliştirme bilgisi gerektiren öbür platformların tersine, Rarible kod gerektirmez ve bu da oluşturma sürecini kolaylaştırır.

Platform, Rarible topluluğuna platformun gelişimi tarafında bir kelam hakkı veren RARI isimli mahallî bir idare tokenına sahiptir. Aslında, platform büsbütün merkezi olmayan bir otonom tertip (DAO) tarafından işletilmektedir.

AtomicMarket

AtomicMarket, NFT’ler için paylaşılan bir likidite piyasasıdır. Başka piyasalarda barındırılan NFT’leri görüntülemek için birden çok portal (veya web sitesi) tarafından kullanılır.

Esasen, birden çok piyasa yerinin barındırdıkları her NFT için öbür piyasalar tarafından görülebilen likidite enjekte ettiği akıllı bir mukaveledir.

Aslında, en son gayesi NFT alanı için standart bir kozmik yaratmaktır. Mahallî tokenı WAX, şu anda 17 milyon doların biraz üzerinde stake’e sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance