NEM’in Symbol Platformu Nihayet Başlatıldı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  496975,105
  % -2,22
 • ETHEREUM/TL
  19646.32
  % -3,58
 • RIPPLE/TL
  12.91
  % -9,78
 • BITCOIN CASH/TL
  9163.14,431
  % 31,34
 • LITECOIN/TL
  2501.61
  % 7,62
 • COSMOS/TL
  208.6
  % -4,45
 • CARDANO/TL
  11.41
  % -3,44
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,27

NEM’in Symbol Platformu Nihayet Başlatıldı

NEM’in Symbol Platformu Nihayet Başlatıldı

Yeni bir ticaret platformu olan Symbol, nihayet New Economy Movement tarafından piyasaya sürüldü.

Başlangıçta 15 Mart’ta bir lansman gerçekleştirmesi planlanan Symbol platformu, neredeyse dört yıllık geliştirmenin akabinde nihayet ana ağda.

Proof of stake kurumsal sınıf blok zinciri, güvenlik token’ları olarak hareket edebilen yapılandırılabilir özelliklere sahip özel kripto varlıklarının oluşturulmasını sağlar. Mart 2015’te piyasaya sürülen yepyeni NEM blok zincirinin bir evrimidir.

NEM Group CEO’su David Shaw şunları söyledi:

“Symbol Mainnet, NEM’in heyecan verici öyküsünün bir sonraki kısmının başlangıcını işaret eden bir tarih olan 17 Mart 2021’de resmen yayına girdi. Symbol, NEM NIS1’in yanında yer alacak ve NEM’i resmi olarak iki zincirli bir ekosistem haline getirecek.”

Olayla ilgili bir forum gönderisine nazaran beklenmedik düğüm davranışına neden olan bir ağ yapılandırma sorunu nedeniyle platformun hayata geçirilmesi ertelenmişti.

Özel Varlık Tokenizasyonu

Sembol, gayrimenkulden fikri mülkiyete, emtialara yahut pay senetlerine kadar her türlü varlığın düzenlenmiş bir güvenlik token’ı olarak belirtilmesine müsaade verecektir. Duyuru ayrıntılandırıldı:

“Platform, yapılandırılabilir özellikler ve eşsiz bir tanımlayıcı ile özelleştirilmiş dijital varlıkların oluşturulmasına imkan tanır ve bir protokol seviyesinde mantık tabanlı hesap yahut varlık tabanlı kısıtlamaları uygulayabilir.”

“Mozaik” ismi verilen bir özellik, token’laştırılmış başka rastgele bir varlığın paylarını temsil edebilecek bu özel varlıkların oluşturulmasına müsaade verecektir. Duyuruya nazaran, her mozaik yapılandırılabilir özelliklere ve eşsiz bir tanımlayıcıya sahip olacak.

12 Mart’ta NEM, Symbol’nin lokal XYM tokenlerini NEM sahiplerine airdrop ile armağan etmek için kendi blok zincirinin anlık imgesini aldı. XEM sahipleri, anlık manzara sırasında sahip oldukları bakiyeye eşit bir XYM bakiyesi alacaklar.

XYM token’ı, süreçleri işleyen ve kaydeden genel düğümler ağını teşvik etmek hedefiyle süreçlerin fiyatını ödemek için kullanılacaktır. Airdrop, Binance, Bittrex, Poloniex, HitBTC ve KuCoin dahil olmak üzere bir dizi büyük borsa tarafından desteklendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance