“Ne Dilediğinize Dikkat Edin!”: İşte Başarılı Analistten Altın Fiyatları Varsayımları - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  397392,444
  % -11,33
 • ETHEREUM/TL
  17729.19
  % -13,07
 • RIPPLE/TL
  8.52
  % -21,18
 • BITCOIN CASH/TL
  6251.11,180
  % -17,30
 • LITECOIN/TL
  1846.93
  % -15,79
 • COSMOS/TL
  143.3
  % -12,99
 • CARDANO/TL
  8.38
  % -16,58
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

“Ne Dilediğinize Dikkat Edin!”: İşte Başarılı Analistten Altın Fiyatları Varsayımları

“Ne Dilediğinize Dikkat Edin!”: İşte Başarılı Analistten Altın Fiyatları Varsayımları

Altın fiyatları, tahvil getirilerinin %1,6’nın üzerinde bir yılın en yüksek düzeyinde kalmasıyla çaba etmeye devam ediyor. Lakin bir piyasa analisti, tahvil piyasası satışlarının daha uzun müddet dayanamayacağı için güçlü bir hareketin yakın olduğunu söyledi.

Chantelle Schiven: Altın fiyatları yılı çıkarla bitirmeye devam ediyor

Murrenbeeld & Co araştırma lideri Chantelle Schiven, altın piyasası 2021’de yine tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaşamazken, bu durumun değişebileceğini belirtti. Chantelle Schiven’a nazaran, altın o vakitten bu yana yararla yılı bitirmeye devam ediyor. Chantelle Schiven, son zamanlardaki cansız fiyat performansına karşın piyasa konusunda umutlu. Chantelle Schiven mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatındaki düşüşleri gördüğümüzü düşünüyorum. İster 50 dolar daha düşük, ister 100 dolar daha düşük olsun… Piyasada bu taban var, zira yüksek getirilerin nasıl gidebileceğine dair bir hudut olacağını biliyoruz.

Yakın vadede getirilerin ne kadar yüksek olabileceğine gelince Chantelle Schieven, pazarın acı eşiğinin %2 civarında olduğunu düşündüğünü söyledi. Chantelle Schiven mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Getiriler bundan daha ileri giderse, tüketicilerin başı kaygıda olacak. Bence %2’ye hakikat daha fazla bir hareket görürsek, merkez bankaları piyasalara müdahale etmeye başlayacak.

Chantelle Schiven: Tahvil getirilerindeki artışla ilgili pek çok tartışma olacağını biliyorsunuz

Bu yorumlar, Çarşamba günkü Federal Rezerv’in para siyaseti toplantısından evvel geldi. Federal Rezerv’in, faiz oranlarının yakın vakitte hiçbir yere gitmeyeceği tarafındaki görüşünü yineleyerek, öbür bir güvercin yaklaşımı sergilemesi bekleniyor. Bununla birlikte, piyasalar bir defa daha potansiyel getiri eğrisi denetim programı hakkında rastgele bir kılavuz arıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Federal Rezerv Lideri Jerome Powell, tahvil getirilerindeki artış konusunda biraz küstahça davrandı. Chantelle Schieven, Federal Rezerv’in tahvil getirilerini sınırlamak için geniş çerçeveli bir çalışma düzenlemeye başlayabileceğini söyledi. Fakat Chantelle Schieven, fotoğrafın tamamı ortaya çıkmadan evvel birkaç toplantı daha sürebileceğini vurguladı. Chantelle Schiven hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Merkez bankası çok tehlikeli bir durumda, bu yüzden o denli ya da bu türlü davranmak için çok süratli olmayacaklar. Lakin tahvil getirilerindeki artışla ilgili pek çok enteresan kapalı kapı tartışması olacağını biliyorsunuz.

Chantelle Schiven: Ne dilediğinize dikkat edin…

Yakın vadede altın fiyatlarını sınırlandıran tahvil getirileri yükseliyor olsa da Chantelle Schieven, yatırımcıların da gerçek faiz oranlarına odaklanmaları gerektiğini söyledi. Chantelle Schieven, enflasyon tehdidi büyüdükçe gerçek faiz oranlarının negatif bölgede kalmasını beklediğini de kelamlarına ekledi. Chantelle Schieven, pandemi nedeniyle çok fazla tüketici sermayesinin kenarda durduğunu kaydetti. ABD iktisadı büsbütün tekrar açıldığında, mağazalara gelen çok sayıda bastırılmış talep olacağını da kelamlarına ekledi. 

Tüketici harcama potansiyeli, ABD hükümetinin 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin geçmesinin akabinde değerli ölçüde arttı. Bu, kimi Amerikalı tüketicilerin ay sonundan evvel 1.400 dolarlık çek alacağını gösteriyor. Chantelle Schiven mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Merkez bankası daha yüksek enflasyon görmek istiyor, fakat ne dilediğinize dikkat edin.

Chantelle Schiven: Altın birkaç yılda 2.000 doların üzerine geri dönecek!

Chantelle Schiven, altın fiyatlarının yıl sonuna kadar rekor düzeylere dönmesi beklemiyor. Chantelle Schiven’e nazaran, piyasa önümüzdeki birkaç yıl içinde ONS başına 2.000 doların üzerine çıkmaya devam ediyor. Chantelle Schiven hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatları artık parlaklığını biraz kaybetti, lakin altın’ı tutmanız için daha birçok neden var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance