Nam Salan Analistler Korkuttu: Altın Fiyatları Bu Düzeylere Gidiyor! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  482037,321
  % 1,06
 • ETHEREUM/TL
  17243.28
  % 1,74
 • RIPPLE/TL
  10.69
  % 22,39
 • BITCOIN CASH/TL
  5465.33,395
  % 4,50
 • LITECOIN/TL
  2010.16
  % 9,81
 • COSMOS/TL
  171.57
  % -1,13
 • CARDANO/TL
  9.88
  % -0,48
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Nam Salan Analistler Korkuttu: Altın Fiyatları Bu Düzeylere Gidiyor!

Nam Salan Analistler Korkuttu: Altın Fiyatları Bu Düzeylere Gidiyor!

ABD Merkez Bankası Çarşamba günü 2024’ten evvel faiz oranlarını yükseltmeyeceğinin sinyalini verdi. Bu nedenle analistlere nazaran, altın piyasasının Federal Rezerv’ten korkmasına gerek yok. Bununla birlikte analistlere nazaran, Federal Rezerv Lideri Jerome Powell’ın mevcut tahvil piyasası satışına ait rahat görünümü, altın fiyatları için değerli bir rüzgar tesiri olmaya devam ediyor.

Analistler: FED Başkanı’nın son açıklamaları piyasada rüzgarlar oluşturuyor

ABD merkez bankasının Çarşamba günü destekleyici para siyasetini sürdürmesinin akabinde Federal Rezerv Lideri Jerome Powell’a 10 yıllık tahvil getirilerindeki keskin artış soruldu. Genel olarak Jerome Powell, finansal şartların hayli uzlaşmacı olduğunu söyleyerek tasaları reddetti. Jerome Powell mevzuya yönelik şunları söyledi:

Piyasalardaki sistemsiz şartlar yahut amaçlarımıza ulaşmamızı tehdit eden finansal şartların ısrarla sıkılaşması beni endişelendiriyor. Para siyasetinin duruşunun uygun kaldığını düşünüyoruz. İş düzgün ve nitekim yapılana kadar bu sabırlı uzlaşmacı duruşunu sürdürmeye kararlıyız.

Kimi analistler, Jerome Powell’ın yorumlarının, tahvil getirilerinin yakın vadede yükselme ihtimali olduğu manasına geldiğini belirtti. Perşembe günü, 10 yıllık tahvillerin getirisi %1,7’nin üzerine 13 ayın en yüksek düzeyine yükseldi.

Credit Suisse emtia analistleri: Altın’da 1.670 dolar ve akabinde 1.615 dolara bir düşüş bekliyoruz!

Analistler, yükselen tahvil getirilerinin sonunda altın fiyatlarını ONS başına 1.700 doların altına çekebileceğini ekliyor. Nisan ayı altın vadeli süreçleri son olarak ONS ​​başına 1.726 dolardan süreç gördü ve gün içinde nispeten değişmedi. Perşembe günü yayınlanan bir raporda Credit Suisse’deki emtia analistleri, altın’ın geçen haftanın 10 ayın en düşük düzeyini tekrar test etme potansiyeli olduğunu söylediler. Credit Suisse emtia analistleri bahse yönelik şunları söylüyor:

Altın fiyatları 1.765,61 doların altında tepeyi koruyor. Gerçek getiriler ve USD’nin daha da güçlenmesi beklendiğinden, mevcut sıçramayı süreksiz olarak görüyoruz. Bundan sonra 1.670 dolara ve akabinde 1.620 dolar/1.615 dolara yeni bir düşüş bekliyoruz.

Georgette Boele: Altın  fiyatları için eğilim negatif kalıyor

ABM AMRO’da kıdemli kıymetli metal stratejisti olan Georgette Boele, Çarşamba günü yayınladığı bir notta, yüksek tahvil getirilerinin kıymetli metali cazibeli olmayan bir yatırım haline getirdiğini belirtiyor. Bu nedenle Georgette Boele, altın  fiyatlarının baskı altında kalmasını beklediğini söylüyor. Georgette Boele bahse yönelik şunları söylüyor:

FED, 10 yıllık ABD Hazine getirilerindeki keskin artış konusunda nispeten rahat görünüyor.

Georgette Boele, yükselen tahvil getirilerinin ABD dolarını da desteklediğini ve bunun altın fiyatlarını aşağı çekecek öbür bir yük olacağını kelamlarına ekledi. Georgette Boele bahse yönelik şunları söylüyor:

Daha düşük altın fiyatları bizim görüşümüze uygun, fakat hareket varsayımlarımızda öngördüğümüzden daha yüksek. Önümüzde daha fazla zayıflık bekliyoruz, fakat bu muhtemelen düz bir çizgide olacak. Altın fiyatları şu anda ONS başına yaklaşık 1.860 dolar olan 200 günlük hareketli ortalamanın altında kaldığı sürece bu eğilim negatif kalıyor.

Ole Hansen: Yatırımcılar gerçek getirilere göz kulak olmalı

Saxo Bank emtia stratejisi lideri Ole Hansen, nominal tahvil getirileri artmaya devam ederken, Perşembe günü düzenlediği web seminerinde yatırımcıların gerçek getirilere göz kulak olmaları gerektiğini söyledi. Ole Hansen, Federal Rezerv enflasyonu yükseltmek için elinden geleni yaptığında, gerçek getirilerin düşük kalması gerektiğini ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance