Morgan Stanley, Bitcoin (BTC) Fonlarına Erişim Sunan Birinci Büyük ABD Bankası Oldu - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  497018,404
  % -2,06
 • ETHEREUM/TL
  19746.65
  % -2,53
 • RIPPLE/TL
  12.6
  % -11,38
 • BITCOIN CASH/TL
  9211.43,110
  % 31,27
 • LITECOIN/TL
  2526.74
  % 9,53
 • COSMOS/TL
  206.99
  % -8,15
 • CARDANO/TL
  11.46
  % -3,75
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,18

Morgan Stanley, Bitcoin (BTC) Fonlarına Erişim Sunan Birinci Büyük ABD Bankası Oldu

Morgan Stanley, Bitcoin (BTC) Fonlarına Erişim Sunan Birinci Büyük ABD Bankası Oldu

Morgan Stanley, müşterilerine Bitcoin (BTC) fonlarına erişim sunan birinci büyük ABD bankası oldu.

4 trilyon dolarlık varlığı yöneten ünlü banka, mali danışmanlarına atmış olduğu bir yazıda, bahisle ilgili direkt bilgiye sahip olan bireylere nazaran, bankanın Bitcoin’e sahip olmayı sağlayan üç farklı fona erişim başlattığını belirtti.

Bircoin’in bir varlık sınıfı olarak benimsenmesi ismine epeyce kıymetli bir adım olan Öorgan Stanley’in bu atılımı, müşterilerden gelen talebin akabinde gerçekleşti. Bitcoin’in 2020 yılında başlayan rallisi, büyük şirketlerin Bitcoin’e iştiraki ile başlamıştı.

Yeniden de bankanın Bitcoin’e erişimi kaideli olarak başlattığını belirtmekte yarar var. Şu an bu özellik sadece elinde en az 2 milyon dolar varlık olan müşteriler için başlatılacak.

Yatırım firmalarının ise bu paya yatırım gerçekleştirebilmesi için, Morgan Stanley Bankası’ndan en az beş milyon dolarlarının bulunması gerekecek. Hem kişisel müşteriler hem de firmalar için banka hesabının en az 6 aydır açık bulunması gerekiyor.

Morgan Stanley, Bitcoin fonuna erişim sağlayabilecek varlığa sahip müşterilerin bile, Bitcoin yatırımlarını toplam net bedellerinin %2.5’ine sınırlandığını belirtti.

Gelen bilgilere nazaran, bankaların mali danışmanlarının husus hakkındaki eğitiminin tamamlanmasının akabinde, müşteriler önümüzdeki ay Bitcoin yatırımı yapma fırsatına sahip olacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance