Moderna Ve IBM’den COVID-19 Aşılarına Yönelik Blockchain Ortaklığı! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488678,162
  % 0,03
 • ETHEREUM/TL
  17541.54
  % 0,37
 • RIPPLE/TL
  11.01
  % 7,44
 • BITCOIN CASH/TL
  5525.87,539
  % 1,07
 • LITECOIN/TL
  2033.63
  % 4,38
 • COSMOS/TL
  177.82
  % 3,86
 • CARDANO/TL
  10.28
  % 3,76
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Moderna ve IBM’den COVID-19 Aşılarına Yönelik Blockchain Ortaklığı!

Moderna ve IBM’den COVID-19 Aşılarına Yönelik Blockchain Ortaklığı!

ABD merkezli biyoteknoloji şirketi Moderna, aşı izlenebilirliği için blockchain de dahil olmak üzere gelişmekte olan teknolojinin kullanımını keşfetmek için IBM ile iştirak kurdu.

Aşıyı izlemek için blockchain kullanımı

Ledger Insights tarafından 6 Mart’ta yayınlanan bir rapora nazaran Amerikan biyoteknoloji firması Moderna, COVID-19 aşı izlenebilirliği için IBM’in blockchain tahlilini kullanmak üzere IBM ile birlik oldu.

Mevzuya yakın kaynaklara nazaran Moderna, hükümetin ve sıhhat hizmeti sağlayıcılarının tedarik zinciri seyahati boyunca muhakkak aşı partilerinin mevcut durumunu görmesini sağlamak için aşı izlenebilirliği sunmak emeliyle bir blockchain testi gerçekleştirmeyi planlıyor.

Ayrıyeten Moderna ve IBM ortasında “Digital Health Pass” ile ilgili diğer bir iş birliği var. Digital Health Pass, aşı yahut test kimlik bilgilerinin anında doğrulanmasına müsaade vermek için blockchain teknolojisini kullanan bir IBM tahlilidir.

Bilhassa, yakın vakitte, New York Eyaleti ile kontaklı olarak, misal bir pilot da açıklandı. Moderna Kuzey Amerika Ticari Operasyonlar Genel Müdürü Lider Yardımcısı Michael Mullette geliştirmeyle ilgili olarak şunları kaydetti:

“COVID-19 aşıları için inanç sunmak için kuruluşlar, hükümetler ve bireyler ortasında ilişkiler kurmak için dijital inovasyonları uygulamak üzere IBM ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

COVID-19 ile uğraşta blockchain’i kullanmak

Salgının dünya iktisadına yol açtığı yıkımın üstesinden gelmek için dağıtık defter teknolojisine (DLT) yönelimin bilhassa yeni bir şey olmadığı unutulmamalıdır. Daha evvel dünyanın en büyük havayollarından biri olan Air France, yolcular için blockchain tabanlı bir COVID-19 test doğrulama tahlilini test etmeyi planladığını duyurmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance