Milyarder Bitcoin Eleştirmeni, Kripto Para Aldı! Pekala Hangisi? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  334791,746
  % 4,25
 • ETHEREUM/TL
  22985
  % 8,92
 • RIPPLE/TL
  6.19
  % 3,09
 • BITCOIN CASH/TL
  4568.79,328
  % 1,95
 • LITECOIN/TL
  1195.57
  % 3,03
 • COSMOS/TL
  109.33
  % 7,34
 • CARDANO/TL
  11.63
  % 2,77
 • TETHER/TL
  8.49
  % 1,32

Milyarder Bitcoin Eleştirmeni, Kripto Para Aldı! Pekala Hangisi?

Milyarder Bitcoin Eleştirmeni, Kripto Para Aldı! Pekala Hangisi?

Çevrimiçi aracılık öncüsü Thomas Peterffy Çarşamba günü CNBC’ye kripto para ünitelerine yatırım yaptığını söylerken, bu varlık sınıfının uzun vadeli geleceğine ait kuşkularını lisana getirdi. İşte Peterffy’nin açıklamaları…

Peterffy: Kripto para ünitelerinin geçerli bir piyasa olacağını düşünmüyorum, lakin küçük bir ihtimal var

CNBC röportajında Thomas Peterffy, “Ben bile kriptoya biraz para yatırdım – zira bunun geçerli bir pazar olmayacağını düşünsem de, baskın bir para ünitesi olması için küçük bir talih olduğunu düşünüyorum,” sözlerini kullandı. Interactive Brokers’ın milyarder kurucusu ve lideri, “oranlara oynamalısınız” dedi. Hangi kripto para ünitesine yahut kripto para ünitelerine sahip olduğunu belirtmedi.

Açıklamalar, Interactive Brokers’ın yaz sonuna kadar kripto para ticaretini başlatmaya hazırlanırken geldi; bu, e-broker’ın daha sofistike müşterilere hizmet etme konusundaki prestiji nedeniyle dikkate kıymet bir hareket olarak görülüyor. Peterffy daha evvel, bilhassa 2017’de CME Bitcoin vadeli süreçlerini başlatmaya hazırlanırken, piyasa bedeline nazaran dünyanın en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin’e kuşkuyla yaklaşıyordu.

Peterffy, kripto yatırımcılarını uyarmıştı

O vakit, Peterffy CNBC’ye, Bitcoin ve öteki kripto paralarla ticaret yapmak isteyen beşerlerle bir sorunu olmadığını söyledi, fakat “Bitcoin ve başka kripto paraların federal düzenlemelerle gerçek iktisada bağlanması” konusunda uyarmıştı. Interactive Brokers’ın yaklaşan kripto ticareti lansmanı ile ilgili olarak Peterffy, kripto paralara yatırım yapabilmek için “müşterilerimizden birkaçının ilgi gösterdiğini” söyledi “ve bunu büsbütün anlıyorum,” diye ekledi.

Kripto topluluğundaki birçok kişi, Bitcoin’i uzun vadeli bir bedel deposu olarak görüyor ve Blockchain tabanlı kripto paralarla birlikte klâsik finansal sistemi bozma yeteneği konusunda iyimserliklerini söz ediyor. Coinrot.com olarak da bildirdiğimiz üzere Twitter ve fintech firması Square’in milyarder CEO’su Jack Dorsey, Çarşamba günü erken saatlerde Bitcoin’in “dünya barışının yaratılmasına yardımcı olmasını” umduğunu söyledi.

Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1.8 oranında artarak 31.950 dolar düzeylerinden süreç görüyor. Coin, sabah saatlerinde 32.500 doların üzerine çıkmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj