Miami Belediye Lideri, Bitcoin (BTC) Ödeme Seçeneklerini Araştırıyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  484120,551
  % 1,33
 • ETHEREUM/TL
  17318.42
  % 1,98
 • RIPPLE/TL
  10.6
  % 21,32
 • BITCOIN CASH/TL
  5428.71,387
  % 3,97
 • LITECOIN/TL
  2002.74
  % 9,46
 • COSMOS/TL
  171.49
  % -1,27
 • CARDANO/TL
  9.9
  % 0,27
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Miami Belediye Lideri, Bitcoin (BTC) Ödeme Seçeneklerini Araştırıyor

Miami Belediye Lideri, Bitcoin (BTC) Ödeme Seçeneklerini Araştırıyor

Miami Belediye Lideri Francis Suarez, Bitcoin’in (BTC) kullanım örneklerini genişletme önerisi hakkında olumlu geri bildirimler aldığını söyledi.

Fox Business ile yapmış olduğu röportajda konuşan Suarez, konut sakinlerinin vergilerini Bitcoin ile ödemelerine ve belediye çalışanlarının maaşlarını Bitcoin cinsinden almalarına imkan tanıyan teklifine verilen karşılığın son derece olumlu olduğunu söylüyor. 

Suarez, şimdiye kadar öteki belediye liderlerinin da Miami’nin izlediği siyasete benzeri bir siyaset yürütmek istediklerini söz ediyor:

“Gelen yansıların ezici bir çoğunlukla olumlu olduğunu söyleyebilirim. Bununla ilgili atmış olduğum tweet epeyce fazla kişi tarafından görüntülendi. Bu basamaktan sonra ülkenin dört bir yanındaki belediye liderlerinden benzeri şeyler yapmayı düşündüklerine dair telefon aldım.”

Suarez, Miami’de daha fazla kripto benimsenmesinin, kripto paraların artan popülaritesiyle ilgili olduğunu düşünüyor. Ayrıyeten Suarez, kripto paraları benimsemenin, kentin marka pahası açısından da kıymetli olabileceğini belirtiyor:

“Amerika’nın teknolojik açıdan en önde gelen kenti olmak istiyoruz. Teknoloji sırf bizim için değil, çocuklarımızın kuşağı için de çok değerli. Çocuklarımızın başarılı olabileceği, yüksek maaşlı işler üretebileceği tipten bir iktisat modeli oluşturduğumuza emin olmak istiyoruz.

Bitcoin ve kripto para ünitelerinin ana akım olmasına yardımcı olabilmek için küçük adımlar atabiliriz. Bu kent için muazzam bir şey… Umarım Miami, ülkedeki en kripto dostu kent olacak.

Konuştuğum birtakım insanlara ve kripto para borsalarına nazaran, elinde kripto para barındıran on milyonlarca insan var. Miami kenti için yenilikçi olmanın, ileri görüşlü olmanın ve bunları çalışanlarına ve sakinlerine sunabilen birinci kent olmasının değerli olacağını düşündüm.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance