• BITCOIN
  264547,509
  % -4,97
 • ETHEREUM
  9116.66
  % 2,00
 • RIPPLE
  2.07
  % -3,32
 • BITCOIN CASH
  3587.37,233
  % -3,45
 • LITECOIN
  1066.15
  % -2,75
 • COSMOS
  64.25
  % 2,86
 • CARDANO
  2.81
  % 8,25
 • TETHER
  7.48
  % 0,15

Mevduat yatırımı hakkında

Mevduat yatırımı hakkında

Kazanç sağlatan tüm banka hesapları 2020 yılı ile birlikte güncellendi. Güncellenen hesaplarla birlikte faiz oranlarının değişikliği de bankadan bankaya değişmektedir. Bes hesapları yatırım hesaplarından biri olup aynı zamanda da bireysel emeklilik sistemidir. Birçok mevduat hesabı sayesinde parasını değerlendiren kişiler uzun vadede oldukça güzel getiriler sağlar. Örneğin; ev satmış bir birey hesabına geçen büyük miktarı düzenli kazanç getiren vadeli hesaplara yatırabilir. Yatırılan para miktarı yükseldikçe bankanın verdiği faiz oranı da yükselmektedir. Bu sayede paranızı hızlı bir şekilde ay içinde katlamanız mümkün olur. Günlük olarak kazanç sağlamak isteyen kişiler için en uygun mevduat hesabı serbest hesap olmaktadır. Günlük faiz veren bu hesap sayesinde 24 saatte bir kazanç sağlamış olursunuz. Düşük miktarlarda düşük faiz veren bu hesap yüksek miktarlarda elinize geçecek parada kar kazandıracak şekilde olur.

Mevduat Hesaplarında 2020 Güncellenmesi

Her sene değişen faiz oranları ve banka kuralları kendi içerisinde belirli kurallar tanımlayarak bireysel müşterilerine uygun faiz orantısı sunarak birikimli mevduat hesapları sunmaktadır. İsteğe bağlı veya kural tanımlayarak aylık birikim yapabileceğiniz mevduat hesapları sayesinde ihtiyaçlarınızı da düzene koyabilirsiniz. Böylece bütçeniz hem sarsılmamış olup hem de hesabınız eksiye düşmeden birikim yapabilmeniz mümkün olur. Kazandığınız miktarı düzenli bir şekilde yönetebilmeniz mevduat hesapları sayesinde gerçekleşir. Eskilerin dediği gibi hazıra dağ dayanmaz. Elinize geçen para miktarını hemen kaybetmemek için mutlaka yatırıma dönüşmeniz gerekir. Alt başlıklarda şu şekilde yatırım hesapları vardır.

1) Günlük faiz veren serbest hesap
2) Standart birikimli vadeli hesap
3) Dönem ödemeli vadeli hesap
4) Harcadıkça biriktir kural tanımlanan kredi kartı hesabı
5) Hedef konulan vadeli hesaplar
6) Altın ve döviz hesabı
7) Bes ve Borsa

Yatırımların içinde genel anlamda en riskli gözüken borsa hesaplarıdır. Fakat iyi bir inceleme ve bankanızdaki bireysel müşteri temsilciniz ile seçeceğiniz firma size düşük para miktarına rağmen büyük kazançlar verebilir. Borsa haricindeki tüm hesaplar genel anlamda kazanç getiren vadeli hesap türleridir. Açılan mevduat hesaplarında güzel kazanç görmek isteyen kişiler bu konuda istikrarlı davranmalıdır. Çünkü uzun süre içinde birikim yapmayı başaran kişiler istediği şeyleri de alım gücüne sahip olacaktır. Hatta krediye bile ihtiyaç duymadan hesabındaki para ile bunu başarabilmesi mümkün olur. Bunların haricinde uzun süredir yükselişte olan altın ve altın hesaplarının getirisi en çok kazandıran hesap türleri arasında ilk sıradadır. Ayrıca altınla birlikte aynı dönemde yükselen döviz miktarı da mevduat hesaplarında iyi bir getiri sağlamaktadır. Hemen hemen herkesin kullandığı kredi kartlarında başlatılan yeni dönemde birikime yönelik açılan harcadıkça biriktir kuralı yine vadeli hesap gibi işletilir. Ayrıca birikim hedefi koyan kişiler istediği miktara da bu sayede kolayca ulaşabilir. 2020 yılı için en uygun riski bulunmayan mevduat hesabı genel anlamda standart vadeli hesaplardır. Çünkü isteğe bağlı olarak faiz işleten banka hesaplarında biriken miktar aylık olarak ya vadesiz hesaba aktarılır ya da aynı hesaba eklenerek düzenli bir şekilde uzun vadede birikime dönüşür. Kısaca birikim yapmanın en garanti yolu mevduat hesaplardan geçmektedir.

https://www.bankalar.org/mevduatlar/