Kurumsal Yatırımcılar Neden Bitcoin Fiyatı Konusunda Endişelenmiyor? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  397392,650
  % -11,33
 • ETHEREUM/TL
  17729.19
  % -13,07
 • RIPPLE/TL
  8.52
  % -21,18
 • BITCOIN CASH/TL
  6251.11,352
  % -17,30
 • LITECOIN/TL
  1846.93
  % -15,79
 • COSMOS/TL
  143.52
  % -12,86
 • CARDANO/TL
  8.4
  % -16,41
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Kurumsal Yatırımcılar Neden Bitcoin Fiyatı Konusunda Endişelenmiyor?

Bitcoin, Ekim 2020’den bu yana neredeyse durdurulamaz bir rallide yer aldı. Kripto para ünitesi birkaç hafta evvel tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 58.000 dolara ulaştı.

Bitcoin Yüksek Fiyatta mı?

Bununla birlikte, piyasa önderi dijital varlık, önemli bir dalgalanma yaşamasının akabinde yaklaşık 48.400 $’dan süreç görüyor. Bununla birlikte, üstte belirtilen bedelin birden fazla perakende yatırımcının bir yatırımı düşünmesi için hala nispeten yüksek bir fiyat olduğu tartışılabilir.

Makro yatırımcı Raoul Pal ise, son vakitlerde Bitcoin’in “yüksek fiyatının” sırf bir perakende zihniyet olduğunu ve kurumsal yatırımcıların buna birebir biçimde bakmadığını argüman etmesiyle farklı bir yaklaşım sergiliyor. Bu yaklaşım, Bitcoin’in 2017-18’de görülen rallisi ortasında bir karşılaştırma yapılmasına müsaade verdi. İkincisi çoğunlukla perakende odaklıyken, kurumlar bu sefer en büyük piyasa iştirakçileri.

Pal, klâsik yatırımcıların Bitcoin hakkında ne düşündüğünü araştıran bir podcast’te, Peter McCormack’e kurumlar için fiyatın nispi olduğunu söyledi. Kurumlar daha çok benimseme oranı, düzenlemelerin durumu ve mevcut piyasa kıymetinin ne olduğu ile ilgileniyorlar. Pal’a nazaran, ne kadar yükselirse, Bitcoin’in piyasa bedeli o kadar çok satın almalarını mümkün kılıyor.

Kurumsal Yatırımcılar

Pal’e nazaran, klasik yatırımcılar ekseriyetle fiyatın ne kadar artacağını varsayım ederek bir Fortune 500 şirketi satın almazlar. Daha çok, onları ilgilendiren, muhakkak bir pay senedinin sahip olacağı portföy çeşitlendirmesinin hangi tesirlere sahip olacağı ve piyasa döngüsü boyunca nasıl performans göstereceğidir.

Pal, bir trilyon dolarlık piyasa kıymetinin, piyasada yapısal bir değişiklik ve kripto alanındaki piyasa iştirakçilerinin çeşidi manasına geldiğine inanıyor.

“10 trilyon dolarlık bir varlık olduğunda, sıfıra ayarlanmayacak. Zira 10 trilyon dolar bireylere, emeklilik planlarına ve şirketlere ilişkin olacak. “

Pal, piyasanın mevcut durumunun “teknik olarak mükemmel” göründüğünü, yeterli bir yol haritasına ve yeterli bir mevsimselliğe sahip olduğunu ve kurumsal para duvarının gelmesinin önünde duran tek gerçek şeyin, bu büyük kurumların olması gerçeği olduğunu savunarak kelamlarını tamamladı. Ona nazaran Kripto pozisyonlarını yönetmek üzere altyapı oluşturmak için vakte muhtaçlıkları var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance