Kripto Para Aygıtları Gümrüğe Takıldı! 18 Kuşkulu Gözaltına Alındı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  403532,377
  % -9,20
 • ETHEREUM/TL
  18222.86
  % -9,52
 • RIPPLE/TL
  8.61
  % -18,59
 • BITCOIN CASH/TL
  6399.09,185
  % -13,90
 • LITECOIN/TL
  1901.4
  % -12,08
 • COSMOS/TL
  150.62
  % -6,74
 • CARDANO/TL
  8.54
  % -13,16
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Kripto Para Aygıtları Gümrüğe Takıldı! 18 Kuşkulu Gözaltına Alındı

Kripto Para Aygıtları Gümrüğe Takıldı! 18 Kuşkulu Gözaltına Alındı

Esenboğa Havalimanı’nda kaçakçılığa yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Gümrük Muhafaza takımları düzenledikleri iki operasyonla kaçakçılığa geçit vermedi. Operasyon kapsamında, gümrükte kaçak kripto para aygıtları yakalandı. Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Esenboğa Havalimanı’nda gerçekleştirilen iki operasyonda 19 şüpheli gözaltına alındı.

Kaçakçılık teknikleri gümrüğe takıldı!

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Esenboğa Havalimanı’nda iki operasyon gerçekleştirildi. Gruplar, Esenboğa Havalimanı’na bir yolcunun çok sayıda hayvan postuyla geleceği ihbarı üzerine çalışma başlattı. Türkiye’ye gelecek yolcuların bilgilerinin evvelce alınarak risk tahliline tabi tutulduğu araştırma sonucu, kelam konusu kişinin ne vakit, hangi uçakla havalimanına geleceği tespit edildi.

Takımlar, kelam konusu uçak havalimanına indiğinde kuşkulu yolcu ve bagajları nezaret altına aldı. Gümrüğe rastgele bir bildirimde bulunmadan bagajlarını alarak havalimanı çıkışına yönelen yolcu durdurularak bagajları X-ray aygıtı ile denetim edildi. Bu denetimin akabinde açılarak aranmasına karar verilen bagajların içerisinde 195 kunduz ve 55 tilki postu bulundu. Yabancı asıllı kuşkulu gözaltına alındı.

Ticaret Bakanlığı, yapılan operasyonda kaçak kripto para aygıtları yakaladı

Saha araştırmaları ve istihbarat faaliyetleri sonucunda ekipler düzenledikleri diğer bir operasyonda ise havalimanında bulunan süreksiz depolama alanındaki ticari bedeli yüksek eserlerin bedelsiz eşya ile değiştirilerek piyasaya sürüldüğünü ortaya çıkardı. Yaklaşık 3 ay teknik ve fiziki takip yapan gruplar, gerekli delilleri titizlikle toplayarak operasyon için düğmeye bastı.

Faillerin bulunduğu Ankara, Antalya, İstanbul ve Kahramanmaraş’ta eş vakitli operasyon gerçekleştirildi. Ortalarında marka çantalar, kripto para aygıtları ve cep telefonlarının da bulunduğu 15 milyon lira bedelindeki eseri, vergilerini ödemeksizin Türkiye’ye soktuğu tespit edilen 18 kuşkulu gözaltına alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance