Kestirimleri Tutan Bitcoin Ustası: Piyasadaki Son Çöküşün Nedeni Bu! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  455956,746
  % -0,21
 • ETHEREUM/TL
  21705
  % 8,93
 • RIPPLE/TL
  11.62
  % 3,10
 • BITCOIN CASH/TL
  8045.45,557
  % 1,83
 • LITECOIN/TL
  2359.29
  % 6,19
 • COSMOS/TL
  176.83
  % 3,39
 • CARDANO/TL
  10.49
  % 2,00
 • TETHER/TL
  8.33
  % 1,58

Kestirimleri Tutan Bitcoin Ustası: Piyasadaki Son Çöküşün Nedeni Bu!

Kestirimleri Tutan Bitcoin Ustası: Piyasadaki Son Çöküşün Nedeni Bu!

On-chain analist Willy Woo, son Bitcoin satışlarının milyar dolarlık bir balina transferini çevreleyen yanlış bilgilerden kaynaklanabileceğini söylüyor.

Willy Woo: Son Bitcoin satışları yanlış balina alarmından kaynaklandı!

Yeni bir röportajda usta analist Willy Woo, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’i harkete geçiren bir balinanın bu ayın başlarında büyük Bitcoin satışını başlatan katalizör olabileceğini söylüyor. Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft ile konuştuktan sonra Willy Woo, devasa bir BTC sandığının hareketleriyle ilgili yanlış bilgilerin, bir Bitcoin balinasının kriptolarını açık piyasada satılabileceği Gemini borsasına taşıdığını gösterdiğini söyledi. Lakin analiste nazaran, gerçekte hareket Gemini’nin fonlarının bir iç transferiydi. Willy Woo bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu büyük satışı anlamaya çalışıyordum. Ve biliyorsunuz, en yüksek noktası, satmak için borsalara yeni taşınan 1,5 milyar dolarımız olduğuna dair küçük bir ihtar olduğunda başladı… Varsayımsal olarak bu BTC’ler satıldı. Ve bence bu durum yatırımcılar ortasında yayıldı ve satışların bundan sonra geldiğini görmeye başladık. Glassnode CTO’suyla konuşuyordum ve yalnızca cüzdanlarda aslında bir etiketleme kusuru var. Gemini içinde yalnızca kripto paraların dahili bir hareketi vardı.

Usta analist: Bitcoin 35.000 dolarlık bölgede sert bir yere sahip

Usta analist, Bitcoin’in nefes kesen 58.000 doların üzerindeki rallisini yanlış balina alarmının sonlandırdığını açıklıyor. Willy Woo mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu, momentumumuzu öldüren şey olabilirdi. Aşağıya gerçek hareket etmek için çokça hareket ettik, zira temel tabanın çok üstünde uçuyoruz. Ama evet, bu çılgınca satışa neden olan şey bu olabilir. Ve bu yalnızca makus datalardan kaynaklanan dehşetti.

Bitcoin fiyatı bir dalış yapsa da Willy Woo, Bitcoin’in temelleri ve fiyat hareketleri hakkındaki tescilli bilgilerinin, en âlâ kripto para ünitesinin güçlü bir boğa trendinde kaldığını gösterdiğini söylüyor. Ayrıyeten analist, BTC’nin 35.000 dolarlık bölgede sert bir tabana sahip olduğunu belirtiyor.

İşte usta analist Willy Woo’nun nokta atışı iddiaları

Willy Woo’ya başarılı kestirimlerinden ötürü “Bitcoin Ustası ve Kâhini” deniyor. Analist, Mayıs ayında Bitcoin’in 7.500 dolardan süreç gördüğü vakitlerde üçüncü ya da dördüncü çeyrekte fiyatın 5.500 dolar düzeylerine düşeceğini tez etti ve analistin belirttiği fiyat amacı gerçekleşti.

Daha sonra Bitcoin’de 3.000 dolar düzeylerinin görüleceğini öne süren Willy Woo,  bunu da bildi. Ayrıyeten analist kendi geliştirdiği NVT formülüne dayanan varsayımlarında yüksek muvaffakiyet oranı yakaladı. Willy Woo, geçtiğimiz haftalarda son derece yanlışsız kestirimlerde bulundu. Analist, Ağustos sonunda Bitcoin’in 9.000 dolarlık düzeylere düşüşünü ve 10.000 dolardan 11.200 dolara yükselişini yanlışsız bildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance