JPMorgan’dan Bitcoin Ve Altcoin’lere Yönelik Büyük Hamle! İşte Liste… - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  441737,101
  % -2,60
 • ETHEREUM/TL
  21070
  % 6,21
 • RIPPLE/TL
  10.93
  % -2,13
 • BITCOIN CASH/TL
  7657.43,284
  % -2,11
 • LITECOIN/TL
  2258.53
  % 3,14
 • COSMOS/TL
  169.4
  % -1,04
 • CARDANO/TL
  10.14
  % -1,08
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,32

JPMorgan’dan Bitcoin ve Altcoin’lere Yönelik Büyük Hamle! İşte Liste…

JPMorgan’dan Bitcoin ve Altcoin’lere Yönelik Büyük Hamle! İşte Liste…

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere Goldman Sachs Group Inc., kripto para ünitesi ticaret masasını yine başlatıyor. Bugün ise bir bankacılık devinin daha piyasaya girdiğini görüyoruz. ABD’nin ünlü bankası JPMorgan, Bitcoin ve altcoin’ler ile kontaklı pay senetleri sepet eseri sunmaya başlayacağını duyurdu. JPMorgan, mevzuya yönelik onay için ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) müracaatta bulundu.

JPMorgan, Bitcoin ve altcoin’ler ile ilişkili pay senetleri sepet eseri sunacak!

Son periyotta Bitcoin ve altcoin piyasasına ağır kurumsal yatırımcı ilgisi var. Goldman Sachs Group Inc. üzere devler piyasaya geri dönüyor. Bugün ise Bitcoin ve altcoin piyasasında değerli bir gelişme daha yaşandı. Yatırım bankacılığı devi JPMorgan, Bitcoin ve altcoin’ler ile ilişkili pay senetleri sepet eserini duyurdu. JPMorgan, müşterilerine kripto piyasasındaki şirketlere yatırım yapma imkanı sunan, yapılandırılmış borçlanma aracı ihracı için ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) müracaatta bulundu.

JPMorgan eser açıklamasında, sağlanan yatırım imkanının Bitcoin de dahil olmak üzere rastgele bir belli kripto para ünitesine direkt bağlı olmadığını ve banknotların performansının kripto para piyasasındaki performansa bağlı olmadığını vurguluyor. Ayrıyeten dokümanlarda, eserin vade tarihinin Mayıs 2022 olduğu da belirtiliyor. Dokümanlarda hususa yönelik şu tabirler yer alıyor:

Bu sepet eser, kripto para ünitelerine direkt maruz kalma imkanı sağlamaz ve sepetin performansı, Bitcoin üzere belli bir kripto para ünitesinin fiyatı ile ilişkilendirilemez.

JPMorgan’ın sepet eserinde şu şirketler yer alıyor

JPMorgan’ın BTC ve altcoin’ler ile kontaklı pay senetleri sepet eserinde şu şirketler yer alıyor; Square %18, Riot Blockchain %15, MicroStrategy %20, NVDIA %15, Taiwan Semiconductor Manufacturing %5, PayPal %10, Advanced Micro Devices %5, Intercontinental Exchange %4, CME Group %4, Silvergate %2, Overstock %2.

Bu şirketlerin Bitcoin ve altcoin piyasasında yatırımları ve faaliyetleri olduğu düşünüldüğünde JPMorgan’ın dolaylı olarak BTC ve altcoin’lere yönelik bir eser sunduğu ortaya çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance