• BITCOIN
  228215,642
  % -0,93
 • ETHEREUM
  9352.97
  % -0,94
 • RIPPLE
  1.89
  % -2,42
 • BITCOIN CASH
  2925.6,553
  % -6,58
 • LITECOIN
  922.08
  % -5,14
 • COSMOS
  53.27
  % -3,75
 • CARDANO
  2.39
  % -2,22
 • TETHER
  7.39
  % 0,51

JPMorgan Coinbase ve Gemini İçin Bankacılık Hizmeti Sunacak

JPMorgan Coinbase ve Gemini İçin Bankacılık Hizmeti Sunacak

JPMorgan Coinbase ve Gemini’nin daha önce bankacılık işlemi için yaptığı başvuruyu onayladı. JPMorgan artık bu iki kripto para borsası üzerinden müşterileri kabul etmeye başladığı bildirildi. Wall Street Journal Salı günü yaptığı açıklamada, Coinbase Inc. ve Gemini Trust Co. için bankacılık işlemlerinin başladığını duyurdu. Coinbase ve Gemini, daha önce yapılan başvuruları Nisan ayında onaylandı ve işlemler bu gün itibariyle yapılmaya başlandı.

JPMorgan Bitcoin ve Kripto Paraya Isınıyor

Büyük finansal kurumlar genellikle kripto para birimi işletmelerine bankacılık hizmetleri sunma konusunda isteksizdir. Coinbase ve Gemini, JPMorgan Chase’in onayını almak için uzun bir araştırma sürecinden geçmek zorunda kaldı; bu, her ikisinin de ABD İkizleri’nde düzenlenmiş bitcoin borsaları olduğu gerçeğini dikkate alarak New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (DFS) Coinbase, Finansal Suçları Koruma Ağı (FinCEN) ile para hizmetleri işi olarak kayıtlıdır ve ayrıca DFS’den bir Bitlicense sahibidir. Her ikisi de birden çok ABD eyaletinde para aktarıcısı olarak lisanslanmıştır.

JPMorgan Coinbase ve Gemini İçin Bankacılık Hizmeti Sunacak

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Eylül 2017’de kripto para biriminin nihayetinde patlayacağını tahmin ederek Bitcoin ve Kripto paralara “sahtekarlık” diyordu. Dimon daha önce “Lale soğanlarından daha kötü. İyi bitmeyecek. Birisi öldürülecek. ”diye açıklama yapmıştı. Ancak, beş aydan daha kısa bir süre sonra, bitcoin için söylediği sözlerden pişman olduğunu dile getirdi.

Ayrıca, JPMorgan, web sitesi ayrıntılarını, “blockchain teknolojisini kullanarak anlık ödemeler yapmak için tasarlanmış bir dijital para” olan JPM Coin adlı kendi dijital para birimini başlattı. JPMorgan araştırma ekibi yakın zamanda bir raporda, kripto para biriminin bir portföyde olması gerektiğini tavsiye etti.