• BITCOIN
  263159,591
  % -2,74
 • ETHEREUM
  8955.98
  % -3,80
 • RIPPLE
  2.04
  % -2,86
 • BITCOIN CASH
  3547.99,346
  % -2,59
 • LITECOIN
  1044.52
  % -2,85
 • COSMOS
  65.12
  % -0,74
 • CARDANO
  2.81
  % -0,96
 • TETHER
  7.48
  % -0,12

JP Morgan Coin Kullanımda: JP Morgan (JPM) Coin Nedir?

JP Morgan Coin Kullanımda: JP Morgan (JPM) Coin Nedir?

Bankacılık devi olan JP Morgan tarafından yapılan çalışmalar meyvesini verdi. Bankadan gelen açıklamaya göre JPM Coin, faaliyete geçti. JP Morgan toptan ödemeler departman yöneticisi Takis Georgakopoulos tarafından CNBC’ye yapılan bir açıklamada, bu hafta büyük bir teknoloji şirketinin ödemelerini bu token vasıtasıyla yapmaya başlayacağını açıkladı. Georgakopoulos, blockchain teknolojisinin JP Morgan’ın ticari faaliyetlerinde uygulanabilir olduğunun anlaşılması sonrası Umar Farooq yönetiminde 100 kişiden oluşan Onyx adında bir birim oluşturulduğunu belirtti:

Onyx birimini hayata geçirdik çünkü artık dünyada teknolojilerin ticarileştiği bir döneme girdiğimizi düşünüyoruz. Artık AR-GE’den gerçek olabilecek işlere geçiyoruz.

JP Morgan’da blockchain teknolojisinin başında bulunan Christine Moy da bu haberi teyit etti ve ekledi:

JPMorgan, blok zincire odaklanan Onyx adlı yeni bir birim oluşturdu. JPM Coin de artık bizlerle… 400 bankadan oluşan Liink ağı artık canlı olarak, ödemeler yapılamadan önce hesapları onaylayabilecek ve bu sayede dolandırıcılığı önleyebilecek bir uygulamaya sahip.

JP Morgan, JPM Coin denemelerini geçtiğimiz yaz başlatmıştı. JPM Token’ın çıkarılma sebebinin, kurumlar arasında yapılan işlemlerin hızını arttırmak olduğu belirtildi. CNBC’de yer alan habere göre ayrıca, JPM’in blockchain tabanlı Bankalararası Bilgi Ağı’nın, Liink olarak yeniden adlandırıldığı ve sistemin ödemeleri onaylayacağı da yer aldı. Onyx CEO’su Umar Farooq da konuyla alakalı olarak bankanın aynı zamanda blok zinciri, kağıt çeklerin dijital versiyonlarını göndermek için kullanmayı düşündüğünü ve bunun da banka maliyetlerinde yüzde 75’lik bir azaltma yaratacağını belirtti.

JP Morgan (JPM) Coin Nedir?

Bankacılık devi olan JP Morgan tarafından yapılan çalışmalar sonrası hayata geçen JPM Coin, bankanın ödeme işlem hızını ve maliyetini büyük orda düşürecek. Ayrıca bankacılık faaliyetlerinde büyük kolaylık sağlayacak. JPM Coin, blockchain teknolojisi ve Ethereum altyapısına sahip olarak üretilmiştir. Son olarak JPM Coin, bir stablecoin olarak üretilmiştir.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.