• BITCOIN
  263425,351
  % -2,73
 • ETHEREUM
  8996.33
  % -3,20
 • RIPPLE
  2.05
  % -2,70
 • BITCOIN CASH
  3554.61,505
  % -2,41
 • LITECOIN
  1047.18
  % -2,60
 • COSMOS
  65.53
  % -0,12
 • CARDANO
  2.81
  % -0,85
 • TETHER
  7.48
  % -0,12

John McAfee Artık Kripto Paralara Yatırım Yapmadığını Açıkladı

John McAfee Artık Kripto Paralara Yatırım Yapmadığını Açıkladı

Kripto para sektörünün duayenlerinden John McAfee, aktif olarak kullandığı Twitter hesabında bu kez COVID-19 salgınıyla ilgili deli saçması komplo teorileri yerine kripto para birimleriyle ilgili bir açıklama yaptı. 

Son dönemde kripto paralarla ilgili daha az konuşmaya başlayan McAfee, kripto para birimlerine artık neden yatırım yapmadığını açıkladı. Ancak bu açıklamaya rağmen halen daha birçok kişi McAffee’nin kripto para evrenindeki “balina”lardan olduğunu düşünüyor. 

Bunu düşünmekte de haksız sayılmazlar. Kendisi yeni çıkan altcoinleri ucuzdan toplayan, daha sonra takipçilerine yatırım tavsiyesi vererek değerini yükselterek para kazanan birisi sonuçta.

John McAfee: Yatırım yapmıyorum, kullanıyorum

Yaptığı son paylaşımda John McAfee artık kripto para birimlerine yatırım yapmadığını, ancak buna rağmen kripto paraları kullandığını söyledi. Bu ikisi arasında büyük bir fark olduğunun da altını çizdi.

Aşina olmayanlar için anımsatalım: Bir dönem ABD başkanlığına dahi aday olan John McAfee, soyismini verdiği antivirüs şirketi McAfee’nin kurucusu. Kendisi kripto para birimlerine sadece yatırım yapmamayı, aynı zamanda aktif olarak kullanmayı öğütleyen Twitter paylaşımlarıyla da biliniyor.

Kendi kripto para birimini üretti

Kendisinin en çok sevdiği yeni nesil altcoinler isi gizlilik odaklı özellikleriyle öne çıkan Monero ve DAI. Bunun yanı sıra kripto baronu Ghost adını verdiği güçlü gizlilik özelliklerine sahip kendi altcoinini de piyasaya sürmüştü.

Ghost by McAfee’nin Whitepaper PDF’inde gizliliğin tartışmasız, kayıtsız ve şartsız en temel insan haklarından biri olduğu ve kripto para biriminin bu ideoloji doğrultusunda geliştirildiği belirtiliyor.

Öyle ki Ghost yakında ABD’de telekomünikasyon şirketi olarak hizmet vermeye başlayacak ve kullanıcıların kimliğiyle lokasyonunu takip etmek imkânsız olacak. Bunun için Ghost’un ürettiği e-SIM’leri kullanmak gerekecek tabii.

John McAfee takipçilerine kripto para birimlerini herhangi bir şeyi satın almak için kullandığını belirtti. Ancak nereden, ne satın aldığını belirtmedi. Haliyle bu da pek inandırıcı gelmiyor. Çünkü ABD gibi kripto para kullanımının nisbeten yaygın olduğu bir ülkede dahi BTC veya ETH ile ödeme alan fizikî işletme sayısı çok az.

Fizikî mağazaları geçsek bile kripto para birimleriyle ödeme alan e-ticaret sitelerinin de sayısı kısıtlı.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter, Telegram ve Facebook Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.

kuşadası escort bayan