İşte Dünyaca Ünlü 4 Altın Uzmanından Kısa Ve Uzun Vadeli Varsayımlar - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  456352,338
  % -0,20
 • ETHEREUM/TL
  21884
  % 9,44
 • RIPPLE/TL
  11.24
  % -0,58
 • BITCOIN CASH/TL
  7978.12,447
  % 1,09
 • LITECOIN/TL
  2387.88
  % 7,33
 • COSMOS/TL
  177.14
  % 3,54
 • CARDANO/TL
  10.44
  % 1,37
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,43

İşte Dünyaca Ünlü 4 Altın Uzmanından Kısa ve Uzun Vadeli Varsayımlar

İşte Dünyaca Ünlü 4 Altın Uzmanından Kısa ve Uzun Vadeli Varsayımlar

Altın piyasası, ABD dolarındaki güç ve yükselen tahvil getirileri nedeniyle sert rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Fakat birçok analist, büyük borç oluşturan hükümetin teşvik harcamalarının kıymetli metal için uzun vadeli takviye sağlayacağını belirtiyor.

Russ Koesterich: Altın’ın enflasyondan korunma yeteneği biraz abartıldı

BlackRock Küresel Allocation Fund’un portföy yöneticisi Russ Koesterich, yakın vakitte Bloomberg’e verdiği bir röportajda piyasaları yorumladı. Russ Koesterich, bu röportajda enflasyondaki yükselişe karşı bir tedbir olarak altın’ın gücünü sorgulamaya başladı. Russ Koesterich hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın enflasyondan korunma yeteneği biraz abartıldı. Çok uzun vadede makul bir kıymet deposu olsa da -yüzyılları düşünün- birçok yatırım ufkunda daha az sağlamdır. Düşen bir dolar hakkında güçlü bir görüş yoksa, daha az altın’a sahip olurdum ve hala bir hedge arayan yatırımcılar için tek söz: nakit. Farklı bir biçimde öbür pek çok alternatif sunulmuyor. Merkez bankalarının bu durumda altın’ı nasıl kullandıklarına da değinilmiyor. Aslında ben altın’ı seviyorum. Altın’ın pay senetleri ve enflasyon ile yakın vakitteki korelasyonu farklı. Dolar ile hala güçlü, olumsuz bir alaka sergiliyor. Bu nedenle, altın muhtemelen hala bir dolar hedge olarak düşünülmelidir.

Russ Koesterich: Son gelişmeler altın için bir rüzgâr olacak

Sarı metal için son vakitlerde yaşanan artışla birlikte Russ Koesterich, şu yorumlarda bulundu:

Daha fazla teşvik ve aşı dağıtımının güzelleştirilmesi, ekonomik bir artış mümkünlüğünü gösteriyor. Bu gerçekleşirse, gerçek oranlar muhtemelen tarihi olarak düşük düzeylerden yükselmeye devam edecek. Geçen ay olduğu üzere, bu muhtemelen altın için bir rüzgâr olacak.

Rajan Dhall: Altın olumsuz tarafa hakikat bir harekete karşı savunmasız olabilir

Altın analisti Rajan Dhall’a nazaran, haftalık grafiğe bakıldığında, Ağustos 2020’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden bu yana muazzam bir düşüş yaşandığı açıkça görülüyor. Artık analiste nazaran trader’ların ve yatırımcıların, bunun bir düzeltme olup olmadığına yahut sarı metalin düşüş trendine girip girmediğine karar vermeleri gerekiyor.

Rajan Dhall’a nazaran, 1.676 dolar/ONS üzere kırmızı takviye büyük bir tesir için kullanıldı, lakin yeniden de olumsuz tarafa yanlışsız bir harekete karşı savunmasız olabilir. Şimdi analist, ABD’nin 10 yıllık getirisi ile altın ortasındaki korelasyonun değerli olabileceğini belirtiyor.

Peter Grosskopf: Altın alımlı bir yatırım olmaya devam ediyor

Sprott Inc.’in CEO’su Peter Grosskopf, Kitco News ile yakın vakitte yaptığı bir röportajda, altın’ın global para ünitesinin paha kaybetmesine karşı korunmak için alımlı bir yatırım olmaya devam ettiğini söyledi. Peter Grosskopf, hükümetlerin tüm bu açık harcamalarıyla başa çıkabilmesinin tek yolunun daha yüksek enflasyon olduğunu da kelamlarına ekledi. Peter Grosskopf mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Uzun vadede, sistemi dengelemek için nakdî bedel kaybı aslında gerekli.

Chantelle Schieven: Altın’ın yeni yatırımcı ilgisini çekmesini bekliyorum

Murenbeeld & Co’nun araştırma lideri Chantelle Schieven, altın’ın yeni yatırımcı ilgisini çekmesini beklediğini, zira gerçek faiz oranlarının daha fazla yükselemeyeceğinin anlaşıldığını söyledi. Chantelle Schieven, artık 1,9 trilyon dolar artacak olan borç düzeyleri nedeniyle, hükümetin 10 yıllık tahvil getirilerinin %2’nin çok üzerine çıkmasını göze alamayacağını söyledi. Chantelle Schieven bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tahvil getirileri %2’nin çok üzerine çıkarsa, tüm bu borcu ödemek çok süratli bir formda kıymetli hale gelebilir. Bu, altın’ı hala alımlı kılan uzun bir listedeki nedenlerden yalnızca bir tanesi…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance