İşte Bitcoin Ve Altcoin Yatırımcılarının Kullanması Gereken 10 Altın Araç - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  498915,598
  % -1,81
 • ETHEREUM/TL
  19713.33
  % -3,11
 • RIPPLE/TL
  13.01
  % -9,95
 • BITCOIN CASH/TL
  8887.61,693
  % 27,12
 • LITECOIN/TL
  2494.35
  % 8,16
 • COSMOS/TL
  207.89
  % -5,04
 • CARDANO/TL
  11.45
  % -3,30
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

İşte Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Kullanması Gereken 10 Altın Araç

İşte Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarının Kullanması Gereken 10 Altın Araç

Tanınan analist Coin Bureau, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının araştırma süreçlerini kolaylaştırmak için kullanabilecekleri en âlâ araçları ana çizgileriyle açıklıyor.

Coin Bureau: Altcoin Dönem Endeksi’nin kullanıyorum

Ünlü analist Coin Bureau, 516.000 YouTube abonesine, listesindeki bir numaralı aracın, Blockchaincenter.net’in “Altcoin Dönem Endeksi” olduğunu söylüyor. Analist, bu aracın yatırımcıların kripto piyasası rotasyonlarını zamanlamasına yardımcı olabileceğini belirtiyor. Coin Bureau bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin dönemi başlamadan evvel kripto portföyünüzün birçoklarının Bitcoin’de olması ve altcoin mevsimi patlamadan evvel ağır bir altcoin konumu olması çoklukla en uygunudur. Doğru vakitte Bitcoin ve altcoin’lere girip çıkın ve muhtemelen epey çılgın karlar için sıradasınız…  Portföy ağırlıklarımı konumlandırmama yardımcı olması için orta sıra bu “Altcoin Dönem Endeksini” kullanıyorum. Bu endeks, sıfırdan 100’e kadar bir puandan oluşuyor, 25’in altında bir puan Bitcoin döneminin tüm süratiyle devam ettiğini ve 75’in üzerinde bir puanın altcoin dönemi olduğunu gösteriyor.

Analist, data tahlili web sitesi CryptoQuant’a dikkat çekiyor

Coin Bureau bir sonraki adımda, Bitcoin, Ethereum (ETH) ve başka altcoin’lerin fon akışlarının grafiksel görselleştirmelerini sağlayan data tahlili web sitesi CryptoQuant’ı vurguluyor. Coin Bureau mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bilhassa faydalı bulduğum bir şey, tüm borsaların net akışlarının grafiğine bakmak. Bu, kripto borsalarındaki net para girişi yahut çıkışı hakkında fikir edinmeme yardımcı oluyor…

Kripto piyasalarında sizin ve benim üzere spekülatörler dışında diğer oyuncular da var ve bunlar madenciler olacaktır. CryptoQuant size bol ölçüde bilgiyi dahil eder ve BTC üzere kriptolar için tüm madencilerin çıkışlarını gösteren grafiklere erişmenizi sağlar. Madenciler fonları etrafta dolaştırıyorlarsa, bu kripto paraların bir kısmını piyasaya sürmek üzere olduklarının bir göstergesi olabilir.

Coin Bureau: Bitcoin ve altcoin’ler için bu piyasa araçlarına bakın!

Coin Bureau’nun listesindeki üçüncü ve dördüncü araştırma araçları, kripto para ünitesi takvimi CoinMarketCal ve Blockchain bilgi ve istihbarat sağlayıcısı Glassnode’dur. CoinMarketCal, kullanıcıları en sevdikleri kripto projeleri için ortaya çıkan tüm değerli olaylardan haberdar ediyor. Coin Bureau’ya nazaran Glassnode, piyasadaki rastgele bir firmanın Bitcoin ve Ethereum için en yeterli on-chain analitiği sağlıyor.

Analist, bilhassa Glassnode’nun Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) göstergesini kullandığını ve bu göstergenin, rastgele bir vakitte yatırımcıların yüzde kaçının kârda olduğunu ortaya koyduğunu söylüyor. Coin Bureau, genel olarak yatırımcıların büyük çoğunluğunun kârda olduğu vakit, analistlerin büyük bir çöküşten çabucak evvel geldiğine inandıkları etap olan, piyasa iştirakçilerinin döngünün coşku evresinde olduğunu belirtebileceğini söylüyor.

Coin Bureau: Bu platformlar size yatırımlarınızı şekillendirmede yardımcı olabilir

Coin Bureau ayrıyeten, kripto ortamı hakkında daha geniş bir bakış açısı kazanmak ve çeşitli bölgelerde kripto benimseme suratını ölçmek için kullandığı Bitcoin istatistik ve hizmet platformu Coin Dance’ı da öneriyor. Analist listesinde bir sonraki sırada, yatırımcıların stratejilerini geçmiş bilgilerle ve gerçek vakitli olarak sermayelerini riske atmadan test etmelerine imkan tanıyan 3Commas var.

Yedi numarada, analistin alım satım stratejileri için türev piyasa datalarını kullanan daha tecrübeli yatırımcılar için önerdiği türev bilgi analitiği aracı ByBt var. Haber toplayıcı platformu CryptoPanic ve kripto çevrimiçi veritabanı Messari, önerilen araçlar listesinde sekizinci ve dokuzuncu sırada yer alıyor. Listenin sonuncusu TradingView. Coin Bureau, bulut tabanlı grafik ve toplumsal ağ platformunu hakkında şöyle diyor:

İddiaların birçoklarının yükselişe mi yoksa düşüşe mi gittiğini ve yatırımcıların gözlerini hangi fiyat amaçlarında tuttuğunu görerek ticaret topluluğunun genel hissiyatını ölçebilirsiniz. Ardından bunları, Bitcoin ve altcoin’lerin nereye gideceğini düşündüğünüz konusunda şuurlu bir seçim yapmak için bu görüntüde bahsedilen araçlardan alınan öbür datalarla birleştirebilir ve portföyünüzü buna nazaran konumlandırabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance