İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Blockchain Adımı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  410924,672
  % -8,94
 • ETHEREUM/TL
  18458.9
  % -10,09
 • RIPPLE/TL
  8.89
  % -18,64
 • BITCOIN CASH/TL
  6434.99,190
  % -15,79
 • LITECOIN/TL
  1898.57
  % -13,26
 • COSMOS/TL
  148.14
  % -10,57
 • CARDANO/TL
  8.73
  % -13,43
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Blockchain Adımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Blockchain Adımı

Vakit zaman ülkemizde Blockchain adımlarına şahit oluyoruz. Son atılım İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geldi.

Blockchain Atılımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ ve İGDAŞ bugün kıymetli bir adım attı. Yapılan açıklamaya nazaran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, abonelik açma ve kapama süreçlerini blok zincirine taşıyor. Ayrıyeten Belediye’nin adımı yalnızca bununla da sonlu değil. İSMEK sertifikalarını da önümüzdeki Mayıs ayı prestiji ile blok zinciri üzerinde verecek.

Mevzu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İBB Bilgi Süreç Daire Lideri Erol Özgüner hususun detaylarını şöyle söz etti.

“İBB olarak çıkış noktamız evvel İSMEK’lerle başladı. İSMEK’ler bizim meslek edindirme kurslarımız. Sertifikalar kayboluyor. Sonrasında ise bulmak güç oluyor. Bugün muhtemelen herkesin yaşadığı temel sorunlardan biri diploma kaybıdır. İSMEK mezunu arkadaşlarımızın sertifikalarını blok zinciri üzerinde sertifikalayalım diye düşündük.”

Bir Öteki Değerli Atılım

Özgüner açıklamalarına ek olarak İSKİ ve İGDAŞ’ta abonelik açma ve kapama proseslerinin de Blockchain’e taşınacağını vurguladı. Bu adım ile vakitten tasarruf edilecek.

Özgüner son olarak şu vurguyu yaptı:

“İSKİ ve İGDAŞ’da muhtemelen bütün testlerimiz Mart ayı içinde bitecek. Orada abonelik açma ve kapama süreçleri tekrar bu Blockchain altyapısı üzerinden olmaya başlayacak. Bu vatandaşlarımıza çok önemli bir vakit tasarrufu sağlayacak. Bu adımımızın bize memnuniyet olarak döneceğini düşünüyoruz.”

Blockchain aslında birçok kullanım alanını bize sunuyor. Atılan yeni adımlarla birlikte kullanımın daha da genişleyeceğini düşünüyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance