İran Merkez Bankası Eski Lider Yardımcısı’ndan Şaşırtan Bitcoin Açıklaması - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  402244,272
  % -10,94
 • ETHEREUM/TL
  18096.19
  % -12,05
 • RIPPLE/TL
  8.67
  % -20,77
 • BITCOIN CASH/TL
  6294.96,700
  % -17,86
 • LITECOIN/TL
  1852.4
  % -16,22
 • COSMOS/TL
  145.09
  % -12,61
 • CARDANO/TL
  8.52
  % -15,68
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

İran Merkez Bankası Eski Lider Yardımcısı’ndan Şaşırtan Bitcoin Açıklaması

İran Merkez Bankası Eski Lider Yardımcısı’ndan Şaşırtan Bitcoin Açıklaması

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin (BTC)’ye hakikat yöneliyor. Lakin İran Merkez Bankası’nın (CBI) eski lider yardımcısı Nasser Hakimi bazı ihtarlar yapıyor. O, insanların tüm sermayelerini Bitcoin’e yatırmamaları gerektiğini tabir ediyor.

Bitcoin İçin Keskin Düzenlemeler

Tasnim Haber Ajansı ile özel bir röportajda Hakimi, İran hükümetinin kripto para ünitelerinin kullanımını denetlemek için kesin düzenlemelere sahip olması gerektiğini söyledi. Aksi takdirde mali bir felaket kelam konusu.

Hakimi, Kripto varlıklarının alım satımının yasal risklerine ve düzenlenmiş bir kripto piyasasının yokluğunda fiyatların değerli dalgalanmalarına atıfta bulundu. Bu nedenle, insanları Bitcoin satın alırken dikkatli olmaya çağırdı.

Hakimi, dijital varlıklara karşı birinci sefer ikaz yapmıyor. 2017’de yatırımcıları Bitcoin ve başka kripto para ünitelerini satın alırken dikkatli olmaları konusunda uyardı.

“Yatırımcılardan ve halktan bu alana daha dikkatli girmelerini istiyoruz. Zira paralarını kaybedebilirler. Kripto para arzı üzerindeki denetim ve kontrol sistemleri, merkez bankası ve öteki ilgili kuruluşların işbirliği yoluyla uygulanmaktadır. Lakin beşerler, talep tarafındaki riskleri ve tehlikeleri öğrenmelidir.”

Kurumsal Yatırımcılar

Hakimi, amiral gemisi kripto para ünitesi üçüncü yarılanmadan aylar sonra yeni rekorlar kırdığı için Bitcoin’e yatırım yapmaya karşı bir kere daha uyardı. Bununla birlikte, 2017’den farklı olarak, artan sayıda büyük yatırımcı artık portföylerinin bir kısmını BTC ve öteki dijital varlıklar için tahsis ediyor.

PayPal ve Fidelity üzere esaslı finans şirketleri Bitcoin kervanına atladı. Ayrıyeten Tesla’nın BTC’de 1.5 milyar dolar satın aldığını ve kripto para ünitesini ödeme olarak kabul edeceğini duyurması Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaşmasına neden olan dalgalar gönderdi.

Wall Street milyarderleri ayrıyeten, kuşkucu ana akım yatırımcılara inanç veren kripto para ünitesini alenen destekliyor.

Bitcoin destekçilerine nazaran piyasa ferdî yatırımcıların BTC’nin fiyatına taraf verdiği 2017’den farklı. Bu nedenle, kurumsal satın almanın şu anki rallinin gerisinde olduğuna inanıyorlar. PwC’nin global kripto önderi Henri Arslanian bu görüşe katılanlardan. O, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına girmesinin kısmen Bitcoin’in artmasını etkilediğini düşünüyor.

“Son vakitlerde gördüğümüz bu Bitcoin rallisine baktığınızda, nitekim, onu yönlendiren iki büyük ögenin olduğu. Biri kurumsal oyuncuların daima girişi. Ayrıyeten piyasada çok sayıda oyuncu var. Birkaç yıl evvel durum çok farklıydı.”

genç kız pornosu izle

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance