IOTA Yeni Cüzdanı Firefly’ı Nihayet Piyasaya Sürüyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  402244,351
  % -10,94
 • ETHEREUM/TL
  18096.19
  % -12,05
 • RIPPLE/TL
  8.67
  % -20,77
 • BITCOIN CASH/TL
  6294.96,315
  % -17,86
 • LITECOIN/TL
  1852.4
  % -16,22
 • COSMOS/TL
  145.09
  % -12,61
 • CARDANO/TL
  8.52
  % -15,68
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

IOTA Yeni Cüzdanı Firefly’ı Nihayet Piyasaya Sürüyor

IOTA Yeni Cüzdanı Firefly’ı Nihayet Piyasaya Sürüyor

IoT kullanım durumlarına odaklanan IOTA DLT blok zincirinin geliştirilmesinin ardındaki kar hedefi gütmeyen IOTA Vakfı, en son güncellemesi olan Firefly cüzdanını gururla sunuyor.

IOTA Vakfı temsilcileri, son kullanıcı cüzdanlarının 2021’de tüm fonksiyonları birleştirmeleri gerektiğinden tüm kripto para ekosisteminin en kıymetli noktası olmaya devam ettiğini vurguladı: kripto depolama, swap, trade, NFT barındırma vb. Yeni Firefly bu argümanlı maksatlara ulaşmak için tasarlanmıştır.

Birinci olarak, Firefly parlak bir arayüze sahip sezgisel bir uygulama olarak tanıtıldı. IOTA’nın kurucu ortağı David Sonstebo, daha evvel UX/UI tasarımı açısından Firefly’ın yeni standartlar belirleyeceğini argüman etmişti. IOTA’nın Firefly’ının her bir öğesi, günümüzde kullanıcıların kripto para cüzdanlarıyla etkileşimde bulunurken karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırmak için tasarlandı. Mimarisi “modüler” olarak tasarlandı ve bu nedenle anlaşılmasının kolay olduğu tabir ediliyor.

IOTA Vakfı’nın kurucu ortağı ve lideri Dominik Schiener, Firefly’ın şu anda “kripto para cüzdanı” denen şeyi aşacağını belirtiyor:

“Bu sürüm, yaygın olarak kullanılan bir uygulama ekosistemi olarak IOTA’nın başlangıcını işaret ediyor. Firefly, cüzdan alanına yeni bir kullanılabilirlik ve esneklik standardı getirecek.”

Şifreleme, Yedekleme, Taşınabilirlik: Firefly’daki Yenilikler

IOTA Firefly’ın merkezinde iki kitaplık var: biri uygulama geliştirme için, başkası güvenlikten sorumlu. Yeni cüzdan, şifreli yedeklemeler ve inançlı bellek alanları (yalıtılmış bellek yuvalarına yerleştirilecek hassas işlemler) ile korunmaktadır.

Firefly’ın süreçleri, selefi Trinity’den çok daha süratli yetkilendirildi. Firefly kullanıcıları, patentli bir Stronghold yedeği ile birden fazla hesabı basitçe yönetebilir ve cüzdanlarını birçok aygıta geri yükleyebilir. Geliştirme takımı, sohbet ve bağlantı idaresi modülleri, NFT depolama ve meselesiz cüzdan entegrasyonu dahil olmak üzere, yakında tanıtılacak olan sisteme sayısız eklemeler yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance