Hiper Enflasyon Fiat Paraların Bedelini Düşürürse Bitcoin 2021’de Bu Düzeye Ulaşacak - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  413384,526
  % -8,93
 • ETHEREUM/TL
  18614.82
  % -9,17
 • RIPPLE/TL
  8.97
  % -18,15
 • BITCOIN CASH/TL
  6479.53,632
  % -15,42
 • LITECOIN/TL
  1911.52
  % -13,18
 • COSMOS/TL
  148.11
  % -10,67
 • CARDANO/TL
  8.74
  % -13,75
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

Hiper Enflasyon Fiat Paraların Bedelini Düşürürse Bitcoin 2021’de Bu Düzeye Ulaşacak

Hiper Enflasyon Fiat Paraların Bedelini Düşürürse Bitcoin 2021’de Bu Düzeye Ulaşacak

Para ünitesi istikrarsızlığı ve hiper enflasyon, global bir salgın ortaya çıkana kadar gerçek dışı göründü ve birçok ülkeyi ekonomik kaosa sürükledi. Birçok ekonomist, salgının sona ermesinin, şu anda %438 (hiper) enflasyon oranıyla karşı karşıya olan öbür bir Venezuela’nın doğması manasına gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı.

Enflasyon ve Bitcoin

Bununla birlikte, öbür birtakım Bitcoin meraklıları üzere, Max Keiser de enflasyon ile Bitcoin’in fiyatının bağlı olduğunu düşünüyor. Fiat sahiplerinin kaybettiği yerde Kaiser, Bitcoin tutkunlarının bu fenomenden yarar sağlayacağını düşünüyor. Bir tweet’te Keiser, Bitcoin’in enflasyon nedeniyle bu yıl içinde fiyatta muhtemelen 222.000 $’a yükseleceğini söyledi. Keiser, takipçilerine hitaben bir tweet attı:

Keiser’in görüşü muhtemelen şirketlerin ve perakendecilerin kriptoyu bir bedel varlığı deposu olarak görmelerinden kaynaklanıyor ve bu da onu enflasyona karşı kusursuz bir müdafaa haline getiriyor. Son vakitlerde uzmanlar, Bitcoin politik şoklara karşı bağışık olduğundan, daha fazla insanın varlığın ticareti “küresel olaylardan” ayırmasını tercih edeceğini argüman etti.

Bitcoin’in fiyatı nitekim yükselse de, gayeye giden yolu değişken olabilir. Geçmişte, varlığın fiyatı birkaç sefer kıymetlendi ve hatta düştü. Lakin kimileri, Bitcoin’in fiyatı, enflasyon oranının ve enflasyon kestirimlerinin artmasına karşın “sabit kaldığını” belirtti.

Farklı Görüşler

Kimileri, iktisatların daha az değil, biraz daha fazla enflasyona gereksinim duyduğu konusunda ters bir görüş sunuyor. Birebir vakitte, son büyük resesyondan sonra hiper enflasyonun tekrar oluşmasını beklemiyorlar.

Bitcoin’in enflasyon risklerinin üstesinden gelebilecek sonlu arzı, birçok kişiyi rahatlatan bir öge. Lakin bu anlatı da gelişmeye devam ediyor. Ethereum üzere alt coinlerin de potansiyel deflasyonist varlık olması için bir durum kelam konusu olabilir. Örneğin, sıkı bir tedarik sonu olmasa bile, Ethereum, kripto paralarını sirkülasyondan düşüren ve Bitcoin üzere diğer bir potansiyel hedge olmasına müsaade veren bir fiyat yakımı özelliğine sahip olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance