• BITCOIN
  270724,167
  % -1,62
 • ETHEREUM
  10399.46
  % 6,95
 • RIPPLE
  2.21
  % 1,60
 • BITCOIN CASH
  3811.99,361
  % -1,48
 • LITECOIN
  1143.84
  % -1,99
 • COSMOS
  69.17
  % -4,44
 • CARDANO
  2.75
  % -0,83
 • TETHER
  7.47
  % -0,37

HEX Coin Nedir? HEX Coin Nereden Alınır?

HEX Coin Nedir? HEX Coin Nereden Alınır?

HEX, ilk çıktığı günden itibaren hakkında oldukça ağır eleştiri yapılan ve ponzi olduğu iddia edildi. Bununla birlikte HEX Coin, Wallet Alert tarafından takip listesinden çıkarıldı. Peki oldukça kötü üne sahip HEX Coin Nedir ve Nereden Alınır?

HEX Coin Nedir ve Nereden Alınır?

Richard Heart tarafından 2 Aralık 2019’da tasarlanan ve piyasaya sürülen HEX, kendisini blockchain’de Para Yatırma Sertifikası olarak tanımlıyor. HEX, Ethereum ağında başlatılan bir ERC20 varlığıdır. HEX, geleneksel finans piyasalarında kullanılan finansal ürünün blok zinciri karşılığı olarak Mevduat Sertifikasının yerini alacak bir değer deposu olacak şekilde tasarlanmıştır. HEX ayrıca, Ethereum ağı içindeki kripto para birimlerinde ortaya çıkan DeFi (Merkezi Olmayan Finans) ekosisteminden yararlanmak için tasarlanmıştır.  HEX, işlem katmanı için Ethereum ağını kullanır (HEX akıllı sözleşmeyle etkileşimde bulunmanın yanı sıra HEX Token gönderir ve alır), oysa fikir birliği kodu ve stake mekanizması HEX akıllı sözleşmesinde bulunur.

HEX, bir kullanıcının HEX paralarını yeni HEX coinleri ihracı veya enflasyonun bir payı için yatırmasına izin verir ve fiyat takdirini teşvik eden ve fiyata zarar veren davranışları caydıran davranışları teşvik etmek için tasarlanmış özellikler içerir. HEX akıllı sözleşmesi, pay sahiplerini hisselerini erken bitirdikleri için cezalandırır ve daha uzun süreler boyunca daha büyük miktarlarda HEX yatırdıkları için onları ödüllendirir. HEX, 2 Aralık 2019’da 606227 blok yüksekliğinde gerçekleşen Bitcoin UTXO setinin anlık görüntüsü yoluyla Bitcoin sahiplerine dağıtılır. HEX’in Bitcoin sahiplerine dağıtımı 1 BTC başına 10.000 HEX’tir. Bitcoin sahipleri HEX’i yalnızca lansmanın ilk yılında talep edebilir. Bu süre zarfında, HEX akıllı sözleşmesiyle etkileşime girerek ETH karşılığında HEX de elde edilir. Son olarak HEX Coin Uniswap, Hotbit ve Bitcoin.com gibi bir çok borsa üzerinden alınıp satılabilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.