“Herkes Şaşıracak!”: İşte Altın Fiyatları İçin Yüz Güldüren İddialar - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  406435,276
  % -8,41
 • ETHEREUM/TL
  18457.92
  % -9,12
 • RIPPLE/TL
  8.74
  % -17,45
 • BITCOIN CASH/TL
  6469.17,431
  % -13,38
 • LITECOIN/TL
  1924.81
  % -11,38
 • COSMOS/TL
  152.25
  % -6,05
 • CARDANO/TL
  8.66
  % -12,14
 • TETHER/TL
  8.38
  % 1,04

“Herkes Şaşıracak!”: İşte Altın Fiyatları İçin Yüz Güldüren İddialar

“Herkes Şaşıracak!”: İşte Altın Fiyatları İçin Yüz Güldüren İddialar

Altın fiyatları, 1.700 doların üzerinde dengeli bir yükseliş ivmesi bulmakta zorlanıyor. Bununla birlikte bir araştırma firması, kıymetli metal yeni doruklarla herkesi şaşırtabileceği için yatırımcıların biraz daha sabırlı olması gerektiğini belirtiyor.

Rory Townsend: Yılın ikinci yarısında altın’ın yine canlanmasını bekliyoruz

Altın fiyatları, tahvil getirileri bir yılın en yüksek düzeyine ulaştığı için uğraş ediyor. Bununla birlikte Wood Mackenzie’de altın araştırma başkanı olan Rory Townsend, Kitco News ile yaptığı telefon röportajında ​​tahvil getirilerindeki artışa rağmen altın fiyatlarının güzelleşebileceğini belirtiyor.

Altın’ın bu yıl şimdiye kadarki yetersiz performansına karşın Rory Townsend, firmasının hala altın üzerinde yükselmeye devam ettiğini ve yıl başına ortalama 1.825 dolar civarında fiyat arayışında olduğunu söyledi. Rory Townsend mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın, Ağustos’un en yüksek düzeylerinden hayli düştü ve bu satışın biraz abartıldığını düşünüyoruz. Tahvil getirilerinin sonsuza kadar artacağını düşünmüyoruz. Enflasyon yükseldikçe yılın ikinci yarısında altın’ın yine canlanmasını bekliyoruz.

Rory Townsend: Altın fiyatları 1.600 dolara düşse bile sorun yok!

Fakat, bu yıl altın piyasası ne yaparsa yapsın Rory Townsend, madencilik bölümünde hala daha fazla yatırım sermayesi çekmesi gereken çok fazla bedel olduğunu söyledi. Fiyatların ONS’u 1.600 dolara düşse bile Rory Townsend, bunun büyük üreticiler için hala değerli bir nakit akışı büyümesini temsil ettiğini belirtti. Rory Townsend, madencilik bölümündeki ortalama üretim maliyetlerinin hala ONS başına 960 dolar civarında olduğunu kelamlarına ekledi. Rory Townsend mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu fiyatlar, Ağustos ayının en yüksek düzeylerinden bile daha düşük. Fakat madenciler için çok rahat…

Madencilik şirketlerinin kârlı kalması beklenmesine karşın, hayal kırıklığı oluşturan altın fiyatı kesime ziyan verdi. VanEck Vectors Gold Miners ETF (NYSE: GDX) bu yıl %15 düştü. Bu ortada, NYSE Arca Altın YANILGI Endeksi (HUI) yıllık %17 düşüş gösterdi.

Rory Townsend: Artık yatırımcıları piyasaya geçecek çok şey var

Rory Townsend, şirketlerin artan nakit rezervleriyle ne yapması gerektiğine gelince, tek bir tahlil olmadığını söyledi. Sağlıklı boru sınırı üretimine sahip şirketlerin yatırımcılara daha fazla para geri vermesi gerektiğini açıkladı. Fakat Rory Townsend, zayıf büyüme beklentileri olan şirketler, fazladan parayı yere koyarken daha âlâ bir kıymet göreceklerini söyledi. Rory Townsend bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kısa vadeli yatırımcılar, hissedarlarına sermaye geri veren şirketlere kayacak. Lakin uzun vadeli yatırımcılar bir keşif programının uzun vadeli büyüme potansiyelini görmekle daha fazla ilgilenebilir. Her şey, bir şirketin ne çeşit bir yatırımcıyı çekmek istediği ve ne çeşit bir durumda oldukları ile ilgilidir. Nihayetinde, artık paralarını işe koyma zamanı…

Şirketler büyümeye çalışırken Rory Townsend, bu yeni döngüde şimdiye kadar gördüğü mutabakatlarla cesaretlendiğini söyledi. Şirketlerin ne kıymetine olursa olsun rastgele bir proje peşinde koşmadığını ekledi. Rory Townsend hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Madenciler büyük ölçüde genişleme modunda, lakin epeyce kolay bir formda madene dönüştürülebileceğini düşündükleri varlıkların peşine düşüyorlar. Şirketler ortasında hala çok fazla maliyet disiplini var ve bunun yatırımcıları çekmeye yardımcı olacağını düşünüyorum.

Rory Townsend: Yerden çıkan altın’ı yeşillendirmelisiniz!

Rory Townsend, madencilerin eşi görülmemiş çıkarlar elde etmesine karşın disiplinin bölümde hala kritik bir mevzu olduğunu söyledi. Rory Townsend, şirketlerin son boğa piyasasında kaybedilen itimadı hala tekrar inşa etmesi gerektiğini belirtti. Rory Townsend mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yatırımcıların piyasaya geri dönmesi vakit alacak. İtimat bir gecede inşa edilmez.

Rory Townsend, maliyet disiplininin yanı sıra, daha genelci yatırımcıları çekmek isteyen altın şirketlerinin, Etraf Toplumsal İdaresinin (ESG) yahut yeşil yatırımın büyüyen odağına da dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Rory Townsend bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bir maden şirketi olarak yeşil kimlik bilgilerinizi kanıtlamak, yeni sermaye çekmek için değerli olacak. Yerden çıkan altın’ı yeşillendirebilirseniz, bu parayı piyasaya geri getirmek için uzun bir yol kat edeceksiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance