“Haziran’da Altın Fiyatı Bu Dehşetli Düzeyleri Görecek!” 4 Analist Kestirimlerini Açıkladı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488636,220
  % -0,32
 • ETHEREUM/TL
  17530.14
  % 0,09
 • RIPPLE/TL
  10.99
  % 5,33
 • BITCOIN CASH/TL
  5531.32,214
  % 0,40
 • LITECOIN/TL
  2034.41
  % 3,10
 • COSMOS/TL
  178.03
  % 3,69
 • CARDANO/TL
  10.21
  % 2,88
 • TETHER/TL
  8.14
  % -0,17

“Haziran’da Altın Fiyatı Bu Dehşetli Düzeyleri Görecek!” 4 Analist Kestirimlerini Açıkladı

“Haziran’da Altın Fiyatı Bu Dehşetli Düzeyleri Görecek!” 4 Analist Kestirimlerini Açıkladı

2020’deki güçlü kazanımların akabinde altın fiyatı, yükselen ABD tahvil getirileri ve pay senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte bu yıl şimdiye kadar baskı altında kaldı. Altın daha fazla kaymanın akabinde Cuma günü yaklaşık 10 ayın en düşük düzeyini gördü. Pekala altın artık nereye gidiyor? Pek çok analist, altın’ın kısa vadeli trendinin zayıf görünmesine karşın, yatırımcıların yükseklerden keskin düşüşler göz önüne alındığında birikmeye başlayabileceğini söylüyor. İşte taze altın tahminleri…

Nish Bhatt: Altın fiyatlarının kısa vadede yatay seyretmesini bekliyoruz

Millwood Kane International kurucusu ve CEO’su Nish Bhatt, piyasaları yorumladı ve altın fiyatlarının kısa vadede yatay seyretmesini beklediklerini söyledi. Nish Bhatt bahse yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

2020’de bir hayal gördükten sonra, son birkaç aydır sarı metal, Ağustos 2020’de şahit olunan yüksek düzeylerden %20’den fazla bedel kaybediyor. İç piyasada altın fiyatlarının düşüşü milletlerarası ile uyumlu. Altın tutmayı daha değerli hale getiren ABD hazine getirilerinin artması nedeniyle piyasa fiyatları düştü. Doların güçlenmesi de altın alımını değerli hale getiriyor. Altın ETF’lerinden çok çıkışlar da altın fiyatlarındaki yumuşaklığın nedenlerinden biridir. Dünya genelinde aşılama atılımı ekonomik faaliyetlerde büsbütün olağanlaşmaya yol açacağından altın fiyatlarının kısa vadede yatay seyretmesini bekliyoruz. Global olarak çok likidite nedeniyle enflasyonda artış beklentisi orta ila uzun vadede altın fiyatlarına yardımcı olabilir.

Debajit Saha: Altın fiyatı Haziran sonu yahut Temmuz başında 1.605 doları görebilir

Global piyasalarda yatırımcılar, getirisi olmayan varlığı elde tutmanın fırsat maliyetini düşürmek için değerli metali sattıkça altın dokuz ayın en düşük düzeyine geriledi. Altın fiyatı kısa mühlet evvel ONS başına 1.700 doların altına indi. Refinitiv’in metal analisti Debajit Saha, altın için daha geniş düşüş eğiliminin şimdi sona ermediğini söyledi. Debajit Saha mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi:

Sarı metalin 1.685 dolar/ONS düzeyinde makul bir takviye bulmasını bekliyoruz. 1.800 dolar işaretini yükseltmeye çalışacak ve bu düzey civarında satış baskısını bir sefer daha deneyim edebilir. Altın için daha geniş düşüş trendi sona ermedi ve Haziran sonu yahut Temmuz başında 1.605 dolara dokunmasını bekliyoruz.

Nirali Shah: Yatırımcılar altın’a yönelmeye başlayacak

Head of Equity Research Lideri Nirali Shah, altın’ın yüksek düzeylerinden geri çekilmesi nedeniyle yatırımcıların portföylerinin küçük bir kısmını kâfi çeşitlendirme için altın’a tahsis etmeye çalışabileceklerini söylüyor.

Jigar Trivedi: Yatırımcılar için bunlar birikime başlamak için en uygun düzeyler

Anand Rathi Shares’te emtialar için araştırma analisti olan Jigar Trivedi, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Konumsal olarak, yatırımcılar için bunlar birikime başlamak için en uygun düzeylerdir. Zira altın tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden sert düştü. Yatırım talebindeki geri çekilmelerin ortasında his olumsuz. Dünyanın en büyük altın dayanaklı borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust, 13. seans için düştü. Piyasadaki hassaslık zayıf olduğu için sarı metal muhtemelen baskı altında kalacak. ABD’deki dolar endeksi ve tahvil getirilerindeki keskin yükselişin ortasında altın düşük düzeylerde takviye bulabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance