Grayscale’in Ardındaki Şirket Bitcoin Fonuna 250 Milyon Dolar Yatırmayı Planlıyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  401087,469
  % -9,86
 • ETHEREUM/TL
  18008.53
  % -11,19
 • RIPPLE/TL
  8.56
  % -19,69
 • BITCOIN CASH/TL
  6370.71,473
  % -14,83
 • LITECOIN/TL
  1885.5
  % -13,36
 • COSMOS/TL
  146.56
  % -9,70
 • CARDANO/TL
  8.46
  % -14,98
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Grayscale’in Ardındaki Şirket Bitcoin Fonuna 250 Milyon Dolar Yatırmayı Planlıyor

Grayscale’in Ardındaki Şirket Bitcoin Fonuna 250 Milyon Dolar Yatırmayı Planlıyor

Kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için yeni bir alıcıyla karşı karşıya: Kendi sahipleri!

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group (DCG), 10 Mart’ta yaptığı bir basın açıklamasında, 250 milyon dolara kadar GBTC satın almayı planladığını duyurdu.

250 milyon dolarlık Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)

GBTC için değişken şartların ortasında meydana gelen atak, borsa yatırım fonu (ETF) alanında uzmanları işe alma planlarının akabinde şirket tarafından potansiyel bir çeşitliliğin amaçlandığı sinyalini veriyor. Basın açıklamasına nazaran DCG, “DCG tarafından Grayscale Bitcoin Trust’tan 250 milyon dolara kadar satın alınmasına müsaade verdi.”

Ayrıyeten “DCG, satın alımları finanse etmek için elindeki nakdi kullanmayı planlıyor ve satın alımları açık piyasada gerçekleştirilecek,” sözleri kullanılıyor.

DCG, geri alımın ardındaki sebebi bilhassa belirtmedi.

Kanada ETF’leri ortalığı karıştırdı

GBTC, geçen hafta şimdiye kadarki en yüksek primle süreç gördü ve yatırımcılar Bitcoin piyasa bedelinin %13 altında BTC ile karşı karşıya kaldı.

GBTC primi, holdingler ve BTC/USD. Kaynak: Bybt

ETF’lerin Kanada’da piyasaya sürülmesi konusunda sağladığı düzenleyici ilerlemenin, yatırımcıların klasik olarak değişken varlık sınıfı benimseme kelam konusu olduğunda en yeterli bedeli arayan yatırımcılarla Grayscale’in baş ağrısına katkıda bulunduğu düşünülüyor.

ABD şimdi tek bir ETF’i onaylamadı, lakin tekrar de düzenleyicilerin statükoda bir değişiklik gerçekleştireceği öngörülüyor. Layered Money: From Gold and Dollars to Bitcoin kitabının müellifi Nik Bhatia hafta sonu yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin ETF’i, herkesin aklını karıştıracak ve ferdî bir satın alım dalgasını ortaya çıkaracak,” tabirlerini kullandı. Ayrıyeten şunları ekledi:

“Ticaret akışı mevcut stoku (arzı) ortadan kaldıracak. 21 milyon hakkındaki acı gerçek şu ki, satılacak çok fazla BTC yok.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance