Google’daki Cardano Aramaları Tüm Vakitlerin En Yüksek Seviyesinde! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  405766,278
  % -9,08
 • ETHEREUM/TL
  18378.07
  % -10,01
 • RIPPLE/TL
  8.78
  % -17,14
 • BITCOIN CASH/TL
  6430.53,291
  % -14,82
 • LITECOIN/TL
  1912.66
  % -13,60
 • COSMOS/TL
  150.91
  % -7,69
 • CARDANO/TL
  8.62
  % -13,09
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

Google’daki Cardano Aramaları Tüm Vakitlerin En Yüksek Seviyesinde!

Google’daki Cardano Aramaları Tüm Vakitlerin En Yüksek Seviyesinde!

Dünya çapında Cardano için yapılan Google aramaları yeni bir rekor kırdı. Yani, ADA’nın fiyatındaki rekor artışlar son vakitlerde göze çarpan tek metrik değil.

Ferdi yatırımcılar, Cardano’nun ADA’sına hayli ilgi duyuyor üzere görünüyor. Google aramaları, son birkaç hafta içinde yeni tepelere fırladı ve ADA token’ının son fiyat rekoruyla birebir vakte denk geldi.

Google’daki Cardano aramaları rekor düzeylerde

Google trend dataları, bilhassa kripto para ünitesi alanı kelam konusu olduğunda, çoklukla perakende yatırımcıların davranışlarının uygun bir göstergesidir. Belli bir token/proje için Google aramalarındaki artış, genel ilgi konusunda gerçek bir kestirim sağlayabilir.

Dünyanın en büyük arama motorundan alınan daha yeni datalara nazaran, blockchain projesi Cardano, küçük yatırımcılar için en son çılgınlık haline geldi. Google aramalarının sayısı, Şubat ayının başından bu yana patladı.

Birinci olarak 2017/2018 boğa koşusu sırasında bir evvelki rekor kırılmıştı. Bununla birlikte, aramaların bu haftanın sonunda iki katından fazla olacağı kestirim ediliyor.

Cardano’ya artan ilgi, blockchain projesindeki birkaç hayati gelişmenin ortasında geldi. Coinrot.com olarak da bildirdiğimiz üzere uzun vakittir beklenen Mary protokol güncellemesi bu haftanın başlarında yayına girdi. Güncelleme, güvenliği artırmanın yanı sıra ağ ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için çok varlıklı uyumluluğu da mümkün kılar.

ADA fiyat gelişimleri ve ilgi

Cardano’nun mahallî kripto para ünitesine olan talebi de son birkaç haftadır artıyor. Geçtiğimiz hafta sonu Dubai merkezli bir yatırım fonu, Bitcoin varlıklarından 750 milyon doları satmayı; fonları ADA ve DOT’a tahsis etmeyi planladığını açıkladı.

Biraz beklendiği üzere, ağdaki gelişmeler perakende yatırımcıların artan iştahı ve kripto fonları ADA token’ının fiyatını olumlu etkiledi.

Varlık yeni yıla yaklaşık 0.18 dolardan girdi. O vakitten beri %700’lük bir yükselişin akabinde birkaç gün evvel 1.50 dolar ile tüm vakitlerin en yükseks eviyesini görmüştü. O vakitten bu yana geri çekilen ADA, 1.25 dolardan süreç görüyor. Yılın başından bu yana kabaca %600 oranında arttı.

Doğal olarak, bu etkileyici performans piyasa bedelini artırdı ve ADA, 40 milyar dolarlık bir piyasa bedeli ile bu metrikte üçüncü en büyük dijital varlık haline geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance