Göğüs Coin’ler Gibisi Görülmemiş Bir Selloff’ta! Neler Olabilir? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  334834,532
  % 4,13
 • ETHEREUM/TL
  22991
  % 8,82
 • RIPPLE/TL
  6.19
  % 2,96
 • BITCOIN CASH/TL
  4567.35,202
  % 1,92
 • LITECOIN/TL
  1195.74
  % 2,92
 • COSMOS/TL
  109.33
  % 7,20
 • CARDANO/TL
  11.63
  % 2,60
 • TETHER/TL
  8.49
  % 1,32

Göğüs Coin’ler Gibisi Görülmemiş Bir Selloff’ta! Neler Olabilir?

Göğüs Coin’ler Gibisi Görülmemiş Bir Selloff’ta! Neler Olabilir?

Coinrot.com olarak aktardığımız üzere, göğüs coin projeleri, Mayıs ayına kıyasla Haziran ayında daha makûs performanslar sergiledi. Birçok olumsuz karlar elde ederken, en tanınan göğüs coin DOGE, Temmuz ayında %35.5 geriledi. Analistlere nazaran de, ayı ziyanla kapaması olası gözüküyor. Ferdî yatırımcı ve trader’lar da, ilgilerini kaybediyor ve kripto konumlarını terk ediyorlar. Bu ortamda, analist “Chloe Demir”in memecoin’ler için öngördüğü satış senaryosunu inceliyoruz.

Göğüs coin çılgınlığı ne vakit başladı

Başlangıç ​​olarak, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından Dogecoin fenomeninin akabinde çok sayıda göğüs coin piyasaya sürüldü. Göğüs Token’lara olan ilgi dalgasını ateşleyen DOGE, taklitçisi Shiba inu token, bu furyaya süratli bir halde dahil oluştur. Tıpkı vakitte, bu yılın başlarında GameStop pay senedi ticareti çılgınlığı da memecoin’lerin gücünü körükledi. Akabinde “Dogelon mars (ELON)” ve “doggy (DOGGY)” göğüs tokenları’nın piyasaya sürülmesi gelmektedir. Benzeri biçimde, yetişkin cümbüş sanayisi için NFT’lere güç sağlayan bir token olan CUMROCKET’da (CUMMIES) piyasaya sürülmüştür. Dahası, Çin’de kendi kendini küçümseyen bir kültürü temsil eden Loser coin (LOWB)’de piyasada kendine yer bulmayı başarmıştır.

Bu ani popülerlik yakalan göğüs coin projeleri için Hong Kong merkezli Amber Group’un ortağı Annabelle Huang, şunları söylüyor:

Göğüs coin çılgınlığı bir müddet evvel bitti. O vakit her şey madencilik yasağı ve Çin’deki benim isimlendirdiğim formuyla ‘büyük göç’ ile ilgili”.

Artık satış baskısıyla karşı karşıyalar

Topluluk odaklı kripto paralar olan memecoin projeleri, analiste nazaran gibisi görülmemiş bir satış baskısı ile karşı karşıya kalıyor. Satış baskısı, yeni ferdî yatırımcıların varlığında bir azalmaya işaret ediyor. Tıpkı halde, Çin’in kripto ticareti ve Bitcoin madenciliği konusundaki düzenlemeleri göğüs token’lar üzerinde manilere neden oluyor.

Öbür yandan, merkezi olmayan türev borsası SynFutures’ın CEO’su Rachel Lin, Çin’in uyguladığı baskının “insanların piyasaya yeni para yatırmasını zorlaştırdığını ve merkezi borsalarla ilgili daha fazla düzenlemeye ait söylentilerin daha fazla yatırım yapma konusunda tasaları artırdığını” söylüyor. Bu durum, analiste nazaran kripto trader’ları ve kişisel yatırımcıların, göğüs token’larına olan ilgilerini kaybettiğini ve bir sonraki projelere geçtiği manasına geliyor. Düşen fiyatların ötesinde, göğüs coin projeleri, daha geniş kripto ekosisteminde sahiden büyük bir çekişmeye şahit oluyor.

antalya mutlu son

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj