“Fırtına Öncesi Sessizlik! Altın Bu Düzeylere Düşebilir”: İşte 3 Analistten İddialar - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  401087,490
  % -9,86
 • ETHEREUM/TL
  18008.53
  % -11,19
 • RIPPLE/TL
  8.56
  % -19,69
 • BITCOIN CASH/TL
  6370.71,648
  % -14,83
 • LITECOIN/TL
  1888.97
  % -13,19
 • COSMOS/TL
  146.62
  % -9,86
 • CARDANO/TL
  8.46
  % -14,98
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

“Fırtına Öncesi Sessizlik! Altın Bu Düzeylere Düşebilir”: İşte 3 Analistten İddialar

“Fırtına Öncesi Sessizlik! Altın Bu Düzeylere Düşebilir”: İşte 3 Analistten İddialar

Altın dokuz ayın en düşük düzeylerine hakikat kayarken analistler ve uzmanlar piyasaları yorumluyor. Ünlü analist Chris Vermeulen, altın fiyatlarında büyük bir düşüş bekliyor ve yatırımcıları uyarıyor. Fakat tüm analistler, Chris Vermeulen üzere altın konusunda ayı eğilimli değil. İşte piyasaya yönelik taze tahminler…

Chris Vermeulen: Altın piyasası büyük bir düşüş için hazırlanıyor

TheTechnical Traders.com’un baş piyasa stratejisti Chris Vermeulen, kıymetli kestirimlerde bulundu. Chris Vermeulen, hem pay senetleri hem de altın piyalarının yakın bir düzeltme öneren teknik grafik modelleri gösterdiğini söyledi. Chris Vermeulen bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Fırtınadan evvelki sessizlik üzere geliyor. Bence bu piyasa, borsa, potansiyel olarak epeyce büyük bir düşüş için hazırlanıyor. Pay senedi piyasalarında bir satış gerçekleştiğinde, metal piyasaları ekseriyetle kısa vadede aşağıya çekilir. Önümüzdeki haftalarda ve hatta önümüzdeki birkaç ay içinde burada sarı metal ve gümüşte büyük bir düşüş yaşayabileceğimizi düşünüyorum.

Edward Moya: Altın 1.650 dolar düzeyine hakikat son bir düşüş görebilir

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, global görünümün kimi zayıf noktalar gösterebileceğini belirterek şunları söyledi:

Altın’ın gerilemesi sona erebilir. Global tahvil piyasası satışları yine başlayabilir. Lakin merkez bankaları tahvil getirilerinin artmasıyla ilgili tasalarını lisana getirmek için sıraya giriyorlar. ABD Federal Rezervi öbür merkez bankalarıyla anlaştıklarını açıkça işaret ederse, altın kolaylıkla dalgasını geri alabilir. Sonuç olarak, altın’ın son büyük satışı geride kalabilir yahut uzun vadeli kurumsal yatırımcıları çekmek için 1.650 dolar düzeyine gerçek son bir düşüş gerekebilir.

Frank Holmes: Artık altın satın almak için cazibeli bir zaman…

Piyasalar, tahvil getirilerinde sabitlendi ve bu durum, yatırımcıları daha güçlü getiri rejimine ve artan kurumsal borçlanma maliyetlerine karşı bu varlıkların izafi bedelini değerlendirmeye zorladığı için pay senedi ve altın’a iştah üzerinde baskı oluşturdu. Bununla birlikte, altın ticareti kelam konusu olduğunda, ABD Küresel Investors CEO’su Frank Holmes,  yatırımcıların “çok nominal getiri değil, gerçek getirilere” dikkat etmesinin değerli olduğunu belirtti. Frank Holmes hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tüketici fiyatları sahiden ek teşvikleri artırmaya başladığında altın’ın teklif vermesini bekliyorum. O vakte kadar, artık satın almak için cazibeli bir vakit olarak görüyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance