“Fırlayacak”: 5 Uzman Altın Fiyatları İçin Varsayımlarını Açıkladı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  453250,323
  % -1,58
 • ETHEREUM/TL
  21789
  % 8,17
 • RIPPLE/TL
  11.05
  % -3,96
 • BITCOIN CASH/TL
  7808.53,613
  % -1,93
 • LITECOIN/TL
  2352.27
  % 4,55
 • COSMOS/TL
  176.75
  % 2,21
 • CARDANO/TL
  10.34
  % -0,40
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,43

“Fırlayacak”: 5 Uzman Altın Fiyatları İçin Varsayımlarını Açıkladı

“Fırlayacak”: 5 Uzman Altın Fiyatları İçin Varsayımlarını Açıkladı

Piyasalar, ABD Merkez Bankası’nın iktisat ve faiz oranlarına ait iki günlük siyaset toplantısının sonuçlanmasını bekliyor. Altın fiyatları ise Çarşamba günü son seansta iki haftanın en yüksek düzeyinin altına indi. Spot altın, Salı günü 1 Mart’tan bu yana görülmemiş bir düzey olan 1.740,90 dolara dokundu. Artık ise altın fiyatları 1.735 dolardan fiyatlandırılıyor. Pekala altın’da artık taraf neresi? Hangi gelişmeler piyasaları etkileyebilir?

Hareesh V: Bunlar altın’ın tek yükseliş faktörü

Geojit Financial Services emtia araştırma lideri Hareesh V, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Bugünkü FED duyurusuyla ilgili belirsizlik nedeniyle fiyatlar konsolide oluyor. FED açıklaması ve 1,9 trilyon dolarlık mali paket, altın’ın tek yükseliş faktörü. Öteki tüm temeller, daha güçlü dolar ve getirilerle olumsuz.

Geçen hafta bir kanunla 1,9 trilyon dolarlık bir teşvik paketi imzalandı. Bu gelişmenin akabinde daha güçlü bir ekonomik toparlanma beklentisi üzerine yükselen ABD getirileriyle desteklenen ABD doları, dördüncü seansta kıymet kazandı.

Jeffrey Halley: Altın’ın gerçek testi, FOMC toplantısı sona erdiğinde başlayacak

Kimi yatırımcılar altın’ı, uyarıcı tedbirleri takip edebilecek yüksek enflasyona karşı bir müdafaa olarak görüyorlar. Lakin Hazine getirilerinde sonuç olarak ortaya çıkan bir artış, getirisi olmayan emtia üzerinde baskı oluşturdu. OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Jeffrey Halley, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Altın’ın gerçek testi, FOMC toplantısı sona erdiğinde ve şayet gerçekleşirse ABD getirilerinde öbür bir artış karşısında istikrarlı kalabilirse gelecek.

FED’in faiz kararını açıklaması bekleniyor. Yatırımcılar, FED siyaset yapıcılarının tahvil getirilerinde son vakitlerde görülen artışa, yükselen enflasyona dair kaygılara ve ekonomik görünüme ait açıklamalarına dikkat edecekler.

Avtar Sandu: Altın fiyatları için teknik fotoğraf düşüşe işaret ediyor

Phillip Futures’ın kıdemli emtia yöneticisi Avtar Sandu, piyasa FED’in açıklamasını beklerken, altın için teknik fotoğrafın düşüş eğiliminde olduğunu söyledi.

2 ünlü yönetici: Altın talebi fırlayacak

Bedelli metallere yönelik hassaslık tarihî ortalamayla daha uyumlu bir seviyeye dönerse, GoldMining lideri ve CEO’su Amir Adnani ile Sprott’un yöneticisi Rick Rule, altın talebinin fırlayacağını düşünüyor. Amir Adnani, daldaki yatırımcıların piyasalara uzun vadeli bakmaları gerektiğini de kelamlarına ekledi. Amir Adnani’ye nazaran, altın’ın mevcut zayıflığı son derece cazibeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance