• BITCOIN
  272660,113
  % -4,07
 • ETHEREUM
  8784.19
  % -2,43
 • RIPPLE
  2.1
  % -3,63
 • BITCOIN CASH
  3602.22,226
  % -4,66
 • LITECOIN
  1067.91
  % -3,65
 • COSMOS
  59.04
  % 6,41
 • CARDANO
  2.3
  % -1,92
 • TETHER
  7.46
  % 1,62

Filecoin (FIL) Coin Fiyatında ki Düşüş Devam Ediyor

Filecoin (FIL) Coin Fiyatında ki Düşüş Devam Ediyor

Filecoin (FIL), borsaya girişiyle tüm dikkatleri üzerine çeken bulut depolama ağı için hizmet veren bir Kripto para birimidir. Son zamanlarda piyasaya giriş yapan Kripto paralar arasında bu denli değişken bir fiyat hareketi görünmedi. Daha önce bir yazımızda bahsettiğimiz gibi; Filecoin’in borsalar üzerinde işlem paritesi açıldığı zaman 28 dolar gibi bir fiyattan 208 dolara kadar yükseldi. Filecoin, Kripto para meraklıları tarafından ilk dikkati bu şekilde çekti. Daha sonra ise FIL fiyatı büyük bir düşüş yaşadı ve değeri 68 dolar civarına kadar geriledi. Tabi yaşanan dikkat çekici olaylar ise bunla sınırlı kalmadı, arkasından gelen bir dizi olayla dikkat çekmeye devam ediyor. Bu gelişmeler sonrası ise Tron Vakfı CEO’su Justin Sun tarafından ortaya atılan iddia yine Kripto ekosisteminde oldukça dikkat çekti.

Sun, Filecoin’in fiyatında yaşanan büyük dalgalanmalar sonrası bu projenin dolandırıcılık amaçlı olabileceği yönünde bir tweete paylaştı. Justin Sun ismi Kripto para sektöründe pek sevilmiyor, bu nedenle birlikte birçok kullanıcı Sun için ağır eleştirilerde bulundu. Sun tarafından paylaşılan tweet’in devamında ise SEC’in Filecoin projesini incelemesi gerektiğini dile getirdi. Bu tartışmalar yaşanırken ise Filecoin (FIL) fiyatı düşmeye devam etti, fiyatın 68 dolar civarından 46 dolara kadar gerilediği görüldü. Yeni günde ise Filecoin fiyatında düşüş sürmeye devam ediyor, son 24 saat içinde sansasyonel varlık %17,8’lik bir düşüş gösterdi. Filecoin ekibi bir şekilde adını temize çıkarmadıkça bu düşüşler devam edecek gibi görünüyor. İlerleyen günlerde bu amaçla düzelecek konferans sonrasında, dikkat çekici ve iyi haberler gelirse yatırımcılar tarafından tercih edilebilir ve fiyatında bir toparlanma olabilir. Aksi bir durumda ise düşüşler sürmeye devam edecektir.

 

Filecoin (FIL) Hakkında Kısa Bir Bilgi

Yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere Filecoin bir bulut depolama ağı hizmeti veren, bu hizmetlerin ödemesi içinde Filecoin (FIL) kullanan bir projedir. Filecoin burada hem projenin ismi hemde projenin Kripto varlığının ismidir. Filecoin, hizmeti alan ve hizmeti sağlayan madenciler arasında ödeme yapmak için kullanılır. Ayrıca Filecoin; Binance, Huobi, Kraken, Gemini, Bitfinex gibi popüler birçok borsa üzerinden alınıp satılabilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.