Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  489365,381
  % 0,33
 • ETHEREUM/TL
  17670.72
  % 1,46
 • RIPPLE/TL
  11.22
  % 3,51
 • BITCOIN CASH/TL
  5592.38,596
  % 1,35
 • LITECOIN/TL
  2054.37
  % 3,03
 • COSMOS/TL
  177.69
  % 3,22
 • CARDANO/TL
  10.35
  % 3,56
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,22

Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu

Ethereum Savunucusundan Çarpıcı Cardano Yorumu

Kim ne derse desin! Cardano yükselişiyle göz dolduruyor. Aşikâr ki, bu yükseliş birilerini kıskandırmış durumda. Bu yazı yükselişe mana veremeyen bir isme yer veriyor.

Ünlü bir Ethereum savunucusu, Cardano’nun mevcut piyasa kıymetini hak etmediğini düşünüyor. Savunucuya nazaran Cardano’nun akıllı mukaveleleri bile yok.

Cardano Şaşırtıyor

Cardano (ADA), fiyatı kripto para ünitesi piyasasındaki mevcut düşüş trendini takip etmediği için bir defa daha gündemde. Aslında, ADA şu anda neredeyse tüm vakit dilimlerinde yükseliyor. Artık bir kere daha piyasa kıymeti açısından üçüncü sırada yer almayı başardı.

Bununla birlikte, Ethereum’un ünlü savunucularından ve yatırımcılarından biri olan Anthony Sassano, Ethereum’un toplam piyasa bedelinin %25’i oranındaki Cardano’nun bu bedeli hak edecek temellere sahip olmadığı görüşünde.

Bu hafta kripto para piyasasında güç bir haftaysı. Bitcoin ve kripto paraların birden fazla kırmızı renkte. Buna Ethereum dahil. ETH, son yedi günde %20’den fazla düştü.

Cardano ise yavaşlama belirtisi göstermiyor. Yazım sırasında CoinGecko’dan alınan datalara nazaran, kripto para ünitesi her vakit diliminde yeşil renkte. Haftalık bazda ise neredeyse %30 artış gösteriyor.

Üstteki grafikte görüldüğü üzere, ADA son düzeltmeden parlak bir biçimde güzelleşmeyi başardı. Zati düştüğü düzeyin üzerinde süreç görüyor.

Bu artış, toplam piyasa bedeli açısından ADA’yı üçüncü en büyük kripto para ünitesi yaptı. Zira ADA şu anda 35 milyar dolar kıymetinde. Yani Ethereum’un %21’i pahasında.

Ethereum Savunucusu, ADA’nın Değerlemesinin Doğrulanmadığını Söyledi

ADA boğaları sevinirken, bazıları de bu pahası görmüyor. Anthony Sassano’ya nazaran bu, kripto para piyasasının neden temellerden çok anlatılar üzerinde çalıştığının açık bir örneğidir.

Akıllı kontratları olmayan bir platform olan Cardano’nun, sadece anlatılara ve vaatlere dayalı olarak 35 milyar dolar kıymetinde olması, kriptonun neden %99 anlatılar,%1 temeller üzerinde çalıştığının eksiksiz bir örneğidir.

Yorumların birden fazla, perakende yatırımcıların ADA’nın fiyatını yükselten şey olduğu konusunda fikir birliğine varıyor. Bilhassa son gelişmeler göz önüne alındığında, bunun bir ölçü kıymeti olabilir.

Yalnızca birkaç gün evvel, KISS kümesinin efsanevi basçısı Yeniden Simmons, “ADA’yı seviyorum zira herkes yatırım yapabilir.” açıklamasında bulunmuştu.

Müellifin notu: Her yerde çekememezlik olduğu üzere kripto para dünyasında da bu çekememezliğin yansımalarını görüyoruz. Kripto para dünyasında 3 numaraya gelmiş bir koini eleştirmek yerine Ethereum savunucusunun kendi projesine bakmasını öneririm.

Hala ETH2.0’ın piyasaya çıkacağı günü bekliyoruz. Ayrıyeten Ethereum savunucusuna bir de ETH gaz fiyatlarını hatırlatmak lazım. Bir türlü yüksek gaz fiyatlarını çözemedikleri için artık alternatif projelere saldırmanın ve eleştirmenin bir manası yok. Sonuç itibariyle koine kıymet veren şey bu topluluk.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance