Ethereum, Ripple, Cardano: Bir Altcoin Dönemi Beklemeli Miyiz? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  335757,551
  % 5,11
 • ETHEREUM/TL
  23071
  % 9,85
 • RIPPLE/TL
  6.21
  % 3,67
 • BITCOIN CASH/TL
  4607.26,206
  % 2,54
 • LITECOIN/TL
  1200.58
  % 3,90
 • COSMOS/TL
  110.06
  % 7,27
 • CARDANO/TL
  11.74
  % 4,17
 • TETHER/TL
  8.49
  % 0,58

Ethereum, Ripple, Cardano: Bir Altcoin Dönemi Beklemeli Miyiz?

Ethereum, Ripple, Cardano: Bir Altcoin Dönemi Beklemeli Miyiz?

Altcoin dönemi beklenecek mi? Bitcoin hakimiyetinin azalması ile birlikte, altcoin’ler, ilgi çekmeye başladı. Lakin buradaki soru, erken bir vakitte bir alt dönem beklemeli miyiz? Gerçi bu sorunun yanıtı o kadar da karmaşık değil. Verilen yanıta bir bakalım.

Bitcoin dominansı ve Altcoin dönemi

2017, kripto piyasalarının altcoinlerin potansiyellerini fark etmeye başladığı ve daha fazlasını geliştirmeye ve tanıtmaya başladığı yıldı. Sonuç ne oldu? Bitcoin’in piyasa hissesi sallanmaya başladı. Birebir yıl, farklı aralıklarla meydana gelen 3 altcoin dönemi gördük.

2021’e gelince, bu yıl da misal bir modelin oluştuğunu görebiliriz. Bitcoin, kripto para piyasasında %71 hakimiyete sahipken, altcoinler (ilk 10 kripto para birimindekiler hariç) bu yılın başında yalnızca %10’luk bir hakimiyete sahipti. BTC’nin hakimiyeti %40’a düştü ve altcoin’ler %23’e yükseldi.

Birinci 10 kripto para ünitesinde yer alan Altcoin’ler bile piyasaları ele geçirme konusunda istikrarlı karlar elde ettiler. Bunların en göze çarpanı, yıl boyunca yükselmeye devam eden ve şu anda piyasada %17,3’ün üzerinde denetim sağlayan Ethereum’dur. Ethereum [ETH], Binance Coin [BNB], Cardano [ADA], XRP ile birlikte Bitcoin [BTC] toplam olarak piyasanın %69.84’lük bir hissesine sahip.

Yeni bir dönem gelir mi?

Altcoi döneminin gelmesi ve piyasanın yükseliş eğilimine girmesi için Bitcoin’e gereksinim var. Son düşüşe karşın, kripto para epey optimist görünüyordu. Kripto para ünitesi yükselmeye devam ederse ve muhtemelen direnç düzeylerini kırarsa, bir yükseliş gerçekleşecek. Bitcoin’in 50.000 düzeyine geri dönmesi Altcoin döneminin başladığının teyidi olacak.

Coinrot.com olarak baktığımızda şu anda oluşan Wyckoff modeline nazaran, altcoin döneminin gelmesi için gereken kırılmanın yaklaşık 10 Temmuz’a kadar gerçekleşmesi bekleniyor. Bu durum, yılın birinci Altcoin dönemine işaret edecek. Bu modelin 2017’ye emsal olmasının nedeni, 2017’nin birinci altcoin döneminin da Temmuz ayında oluşması. Artık kripto para alanındaki herkes 2021 Temmuz ayının bir altcoin rallisi ile geçip geçmeyeceğini merak etmeye başladı. Bakalım buradan yapılacak bir atılımın sonu nereye varacak?

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Coinrot.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Coinrot.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinrot.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İhtar: Kriptokoin.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un müsaadesine alışılmıştır. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öteki tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara alışılmamış biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj