Ethereum Maksimalistlerinden Binance Smart Chain’e Duyarsız Atak! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  490745,505
  % 0,74
 • ETHEREUM/TL
  17655.8
  % 1,51
 • RIPPLE/TL
  11.23
  % 7,46
 • BITCOIN CASH/TL
  5577.15,470
  % 0,95
 • LITECOIN/TL
  2053.69
  % 2,63
 • COSMOS/TL
  177.6
  % 3,14
 • CARDANO/TL
  10.35
  % 4,63
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,22

Ethereum Maksimalistlerinden Binance Smart Chain’e Duyarsız Atak!

Ethereum Maksimalistlerinden Binance Smart Chain’e Duyarsız Atak!

Ethereum maksimalistleri, süratle büyüyen blockchain’de duyarsız ve etik olmayan nahoş kontratlar uygulayarak Binance Smart Chain (BSC) kullanıcılarını etkin olarak sansürlemeye uğraşıyor. Artık, Ethereum maksimalistleri 1989’da Tiananmen Meydanı’nda demokrasi için hayatlarını feda edenlere karşı “Tanks of Tiananmen” token’ını destekliyorlar.

Bankless kurucu ortağı David Hoffman, tweet’inde patlamış mısır emojisi kullanarak “Bakalım nereye kadar gidecek,” sözlerini kullandı.

Ethereum topluluğunun bir üyesi, “Bu, modülü olmak istediğim bir ETH topluluğu değil,” dedi. Bir öbür kullanıcı ise “Irkçılığa ve kültürel açıdan hassas olaylara boyun eğmek aşağılık bir şeydir ve beğenilen görülmemelidir. İki yanlış bir yanlışsız yapmaz. ETH’nin ölçeklenebileceğinden eminim,” diye yanıtladı.

Tanınan Youtuber Lark Davis, saldırıyı “şok edici” olarak nitelendirdi. Tekrar de bunun “akıllıca bir hamle” olduğunu düşünenler de vardı. ProgPOW muharriri Kristy-Leigh Minehan, “Bu, Binance’i baskılamanın mutlaka berbat ve zekice bir yolu. Bravo,” dedi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, buna karşılık şu yanıtları verdi:

“Bunun yeni bir atak çeşidi olmadığını öğrendim. BTC maksimalistleri bu taktiği daha evvel ETH’de kullandı ve Etherscan’in (en tanınan Ethereum kâşifi, merkezi bir website) Çin’de engellenmesine neden oldu. Artık bununla başa çıkmanın daha âlâ yolları var.”

“Merkezi olmayan blockchain seviyesinde değil, kâşif seviyesinde. Etherscan zati ETH için bununla ilgileniyor. Kolay tahlillerle dolu karmaşık bir dünyada yaşıyoruz.”

Ölçeklenebilirlik vs. Ethereum merkeziyetsizliği

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, DeFi ve CeFi ortasında köprü kurmayı amaçlayan yüksek verimli bir platform olan Binance Smart Chain, düşük süreç fiyatları nedeniyle bir “Ethereum katili” olarak ortaya çıktı. CZ viral tweet’inde, Ethereum’un yalnızca “yakında yoksul olacak” zenginler için olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, Ethereum’un ana satış noktasının varsayılan merkeziyetsizliği olduğu düşünülüyor. BSC’nin denetiminde olan node operatörleri, temel olarak Binance’in kendisi tarafından seçiliyor. Tekrar de DeFi spekülatörlerinin bu üslup hareketleri, piyasadaki birçok insan tarafından beğenilen karşılanmadı ve duyarsız olmakla suçlandılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance