• BITCOIN
  240593,594
  % 1,76
 • ETHEREUM
  10473.23
  % 14,57
 • RIPPLE
  2.04
  % 1,54
 • BITCOIN CASH
  3293.85,284
  % 3,27
 • LITECOIN
  1050.44
  % 2,99
 • COSMOS
  61.39
  % -1,04
 • CARDANO
  2.65
  % 3,19
 • TETHER
  7.41
  % -0,05

Ethereum Havuzları 2.6M Dolarlık İşlem Ücretini Madencilere Dağıttı

Ethereum Havuzları 2.6M Dolarlık İşlem Ücretini Madencilere Dağıttı

Ethereum madencileri tarafından kazılan her bir blok için yapılan ödeme yapan Ethermine Pool ve SparkPool isimli havuzlar, 84 bin dolar değerindeki ETH transferiyle ilgili önemli bir karara imza attı. 10 ve 11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen bu para transferinin ise ilginç bir tarafı vardı. İşlem 84 bin dolar değerinde olmasına rağmen 2.6 milyon dolar işlem ücreti olmasıydı.

Ödülü ETH madencilerine dağıtmadan önce Ethermine Pool ve SparkPool, bu kadar yüksek işlem ücretinin bir hata veya yanlışlık sonucu oluştuğunu düşünerek para transferini dondurmuştu. 

Ancak aradan geçen süre zarfında hiç kimse havuzlara bu yüksek işlem ücretiyle ilgili bir itirazda bulunmayınca paranın madencilere eşit olarak dağıtılması kararı alındı.

6 gün beklemelerine rağmen kimse ortaya ödemeyi yaptığını gösteren gerçek kanıtlarla çıkmadı. Haliyle de havuzlar multi milyon dolarlık bu işlem ücretini hayrına dağıtma kararı aldı. Tabii tüm Ethereum (ETH) madencileri bu parayı alamayacak. Yalnızca 10 ve 11 Haziran tarihleri arasında kazım yapan madenciler ödüllendirilecek.

Madencilere 2.6 milyon dolarlık dev ödül dağıtıldı

İşin ilginç tarafı 2.6 milyon dolarlık bu ödül madencilere dağıtılmadan önce işlemi yapan kişinin ortaya çıkması için yapılan duyuru, art niyetliler tarafından suistimal edilmiş. 

Birçok farklı kişi sahte belgelerle işlemi kendisinin yaptığını etmiş, ancak gönderimi yapan cüzdanın sahibi olduğunu gösteren geçerli imza bilgisini ortaya koyamamış tabii.

Ethermine gelecekte bu kadar iyi niyetli olmayacak

Bu arada popüler madencilik havuzu Ethermine bu durumun gelecekte tekrarlanması durumunda aktarım işlemini dondurmayacaklarını duyurdu. Buna göre ETH transferi yapan kişilerden bir daha devasa miktarlarda işlem ücreti alınırsa buna itiraz edilemeyecek.

Dahası işlem ne kadar büyük olursa olsun fazladan ödenen bu miktarın tamamı o saat aralığında aktif olan tüm madenciler arasında eşit olarak bölüşülecek.

Aslına bakılırsa Ethermine Pool’un dört gün boyunca bu aktarım işlemini askıya alması ince bir hareketti. Neticede böyle yapılmasını gerektiren herhangi bir yazılı kuran yok. Keza bu kadar fahiş bir işlem ücretinin hata sonucu oluştuğuna dair bir şikayet de gelmemişti.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter, Telegram ve Facebook Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.

escort denizli