Ethereum Boğa Koşusu Bitcoin’i Beklemek Zorunda Mı? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488534,203
  % -0,28
 • ETHEREUM/TL
  17527.56
  % 0,07
 • RIPPLE/TL
  10.99
  % 5,32
 • BITCOIN CASH/TL
  5530.77,627
  % 0,39
 • LITECOIN/TL
  2033.61
  % 3,13
 • COSMOS/TL
  177.99
  % 3,67
 • CARDANO/TL
  10.21
  % 2,90
 • TETHER/TL
  8.14
  % -0,17

Ethereum Boğa Koşusu Bitcoin’i Beklemek Zorunda mı?

Ethereum Boğa Koşusu Bitcoin’i Beklemek Zorunda mı?

Hafta başındaki Bitcoin düşüşünden sonra Ethereum (ETH) fiyatının nasıl etkileneceğini hayal etmek güç değil. Altcoin piyasasının Bitcoin’le fiyatıyla olan yüksek korelasyonu yüzünden, ETH’nin fiyatı hafta başından beri yüzde 30’a yakın kayıp yaşadı. Ancak bir coin’in piyasada âlâ performans göstermesi için, kendisine güvenen bir madenci topluluğuna ve güçlü bir ağ yapısı ile desteklenmeye de muhtaçlığı var.

Üstte verilen iki faktöre de sahip olan ETH, yatırımcıların uzun vadede ETH’ye güvenmesini sağlıyor. Ethereum madencileri de şu anda epeyce fazla kazanıyor. Glassnode’un bilgilerine nazaran, Ethereum süreç fiyatlarının toplam blok ödülünün %50’sinden fazlasını karşılayabildiğini görülüyor. Bu ölçüde kâr daha evvel Ağustos ve Ekim ortasında gerçekleşen “Defi Yazı”nda gözlemlenmişti

ETH, birkaç gündür fiyat düzeltmeleri yaşıyor olsa da; BitInfoChart’ın datalarına nazaran madenci gelirleri son altı ayla karşılaştırıldığında yüksek kar sağlamaya devam ediyor.

Bunlara ek olarak, ETH ağı, yüksek hash oranından faydalanmaya devam ediyor. ETH’nin ortalama günlük hash oranı 416,083.7354 GH/s. Münasebetiyle güçlü ağ temellerinin ETH’yi son fiyat düşüşüne karşın desteklemeye devam ettiğini gösteriyor.

ETH piyasasında ki bu değişikler meydana geldikçe, yeni “Hodl” trendleri ortaya çıkmaya başladı. Glassnode datalarına nazaran, borsadan çıkan fonların hacmi 46,637,330.84 dolarla ATH yaptı. AMBCrypto’da yer alan Jude Lopez tahliline nazaran bu durum, daha fazla ETH’nin soğuk cüzdanlara girdiğini gösteriyor. Bu da satış baskısının azalmasıyla başka hesapların da “HODL” moduna geçerek piyasanın boğa koşusuna dönüşmesine katkıda bulunabilir. Bununla birlikte, 100’den fazla kripto tutan adreslerin 8 ayın en düşük düzeye ulaştığı ve 0,1’den fazla coin tutan küçük adreslerin 4,147,382’ ye ulaşmasıyla ATH yaptığı belirtildi. Ayrıyeten ETH’nin kullanıcı ve yatırımcı demografisinde değişiklik yaşandığı datalarla destekleniyor.

Muharrire nazaran Ethereum’un bu istikametleri, yakında oluşabilecek bir toparlanma mümkünlüğü olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten son fiyat düşüşlerinin yalnızca ETH’ye has olmaması da vurgulanıyor. Altcoin piyasası, var olduğu mühlet boyunca Bitcoin ile birlikte hareket etti. Bu durum, Bitcoin’in hakimiyetinde üst çıkmaya devam etmesiyle, yakın bir vakitte değişecek üzere görünmüyor.

CoinMetrics’in piyasa dataları, ETH’nin BTC ile korelasyonun arttığını vurguladı. ETH-BTC korelasyonu, Ekim 2020’den başlayarak geçtiğimiz aylarda azalmıştı. Korelasyonun şu anki durumu 0.664’e çıktı. Muharrire nazaran bu durum ilerleyen haftalarda ETH için gerçekleşebilecek bir boğa koşusu ihtimalini düşürüyor. Müellif, trend devam ettikçe ETH’nin 1.300 dolar civarında fiyatlara ulaşmasının şaşırtan olmadığını vurguluyor. Lakin, üstte belirtilen nedenlerden ötürü Ethereum fiyatında 1.300-1.500 dolar aralığının süreksiz olması, birçok uzman için beklenen görünüyor.

ofis porno izle

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance