• BITCOIN
  264383,166
  % -5,89
 • ETHEREUM
  9163.93
  % 0,68
 • RIPPLE
  2.06
  % -5,16
 • BITCOIN CASH
  3586.18,743
  % -4,55
 • LITECOIN
  1066.58
  % -4,37
 • COSMOS
  65.03
  % 0,16
 • CARDANO
  2.82
  % 8,16
 • TETHER
  7.48
  % 0,13

Dogecoin CEO’su Elon Musk İnsanları Yörüngeye Göndermeyi Başardı

Dogecoin CEO’su Elon Musk İnsanları Yörüngeye Göndermeyi Başardı

Elon Musk adı Kripto para sektöründe oldukça sık tekrar ediliyor, kimi zaman sahip olduğu Bitcoin ile kimi zaman Dogecoin CEO’su olarak. Sektörün yakından tanıdığı Elon Musk, SpaceX çalışmaları sonucu bu gün başarılı bir deneme ile yörüngeye iki insanı göndermeyi başardı.

Kripto endüstrisiyle dolaylı bağları olan ve bir teknoloji dehası olan Elon Musk, bu gün yani 30 Mayıs tarihinde ilk özel, insanlı uzay aracı fırlatılmasında iki insanı başarılı şekilde yörüngeye gönderdi.

Konu hakkında Fox News tarafından yapılan bir açıklamada, “Lansman, ulusal bir hükümet yerine özel bir şirketin ilk kez astronotları yörüngeye göndermesi olacak.” sözleri dile getirildi.

Dogecoin CEO'su Elon Musk İnsanları Yörüngeye Göndermeyi Başardı

Fütüristik otomobil şirketi Tesla’nın liderliği ile tanınan CEO Elon Musk , 2000’lerin başında SpaceX kurucusu olarak roket sektörünü büyük ölçüde etkiledi. Musk her zaman imkansız gibi görünen şeyleri hedefledi, hedeflerinden bir çoğuna ulaşmayı da başardı.

En büyük hedeflerinden biriside özel bir şirket tarafından uzay yolculuğu, gezenler arası seyahat. Bu gün atılan adım bu hayal için büyük bir gelişme olarak tarihteki yerini aldı. Dünya SpaceX tarafından üretilen Falcon 9 roketi ile iki NASA astronotu yörüngeye fırlattığını izledi.

SpaceX Kurucu Elon Musk ve Kripto Para

SpaceX kurucusu ve Tesla CEO’su Musk, çeşitli yönleri hakkında yorum yapmış olmasına ve 0.25 Bitcoin’e (BTC) sahip olduğu bildirilmesine rağmen, kendini doğrudan kripto sektörünün içinde görmüyor.

Teknoloji dehası, Dogecoin hakkında ( DOGE ) birçok kez olumlu konuştu ve varlığın bir numaralı kripto varlık seçimi “olabileceğini” söyledi. Dahası bir dönem Elon Musk Twitter hesabında kendini Dogecoin CEO’su olarak açıkladı, tabi bu Musk tarafından yapılan küçük bir espriden ibaret. Bununla birlikte Twitter’daki şaka anketinde, kripto topluluğu Musk’ı varlık için en iyi CEO adayı olarak bile oyladı.