Elon Musk Ve Michael Burry’den Çarpıcı Bitcoin Açıklamaları Geldi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  406452,637
  % -8,54
 • ETHEREUM/TL
  18421.18
  % -8,65
 • RIPPLE/TL
  8.65
  % -18,21
 • BITCOIN CASH/TL
  6432.13,163
  % -13,45
 • LITECOIN/TL
  1915.02
  % -11,14
 • COSMOS/TL
  151.38
  % -5,96
 • CARDANO/TL
  8.63
  % -12,17
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Elon Musk ve Michael Burry’den Çarpıcı Bitcoin Açıklamaları Geldi

Elon Musk ve Michael Burry’den Çarpıcı Bitcoin Açıklamaları Geldi

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ve kripto para üniteleri hakkında attığı tweet ile gündemi vakit zaman meşgul ediyor. Hatta kimi vakit başlarda kuşku uyandırıyor.

Musk ve Bitcoin

Milyarder, dolandırıcıların ve kripto paranın “bir oda tutması gerektiğini” söylüyor ve ikisi ortasındaki sevgi dolu davranışlara yahut aşk dolu aktivitelere işaret ediyor.

Kimileri Musk’ın Dogecoin’i kaybetmiş olabileceğini öne sürerken, Tesla CEO’su büyük olasılıkla cevaplarını dolandırıcı odaklı kripto para teklifleriyle dolduran kripto para ünitesi botlarına atıfta bulunuyor.

Ünlü trader Scott Melker latife yollu bu botların artık birbirleriyle etkileşime girdiğini belirtiyor:

Dolandırıcı botlar artık insanların hesaplarını ele geçiriyor ve birbirleriyle etkileşim kuruyor.

Musk’ın kripto ile ilgili birinci kelamları, geçersiz Twitter hesaplarıyla ilgili durumuyla ilgiliydi. Temmuz 2018’de takipçilerinin dikkatini Ethereum dolandırıcılık botlarına çekmişti.

Geçen Temmuz, Musk, Bill Gates ve birçok tanınmış Twitter kullanıcısının hesapları ele geçirilmiş ve Bitcoin dolandırıcılığını teşvik etmek için kullanılmıştı.

Michael Burry, Bitcoin’e Kuşkuyla Yaklaşıyor

Bu ortada, ünlü Amerikalı yatırımcı Michael Burry, son vakitlerde bir tweet’te Bitcoin’in “fırsatlardan daha fazla risk” oluşturduğunu belirtti:

BTC, fırsattan daha fazla risk oluşturan spekülatif bir balondur. Sahip olmak konusunda gereğince bilgiye de sahip değilim.

“Big Short” kahramanına nazaran, asıl soru merkez bankalarının Bitcoin’i sahiden kucaklayıp kucaklamayacağı ile ilgili olacak. Burry şu vurguyu yapıyor:

BTC ile ilgili olarak, merkez bankaları onu bir paha deposu olarak kullanacak mı, yoksa pek çok senet üzere onu engellemeye ve marjinal statüsüne düşürmeye mecbur kalacaklar mı? Uzun vadede, merkezi, güçlü, şiddetli ve acımasız hükümetler dünyasında bu gelişme öne çıkacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance