Ekonomistler: Altın İçin Haftaya Bu Gelişmelere Ve Tarihlere Dikkat! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  457685,187
  % -0,17
 • ETHEREUM/TL
  21920
  % 9,80
 • RIPPLE/TL
  11.16
  % -1,48
 • BITCOIN CASH/TL
  7981.71,365
  % 1,47
 • LITECOIN/TL
  2375.43
  % 6,80
 • COSMOS/TL
  177.01
  % 3,46
 • CARDANO/TL
  10.51
  % 2,15
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,43

Ekonomistler: Altın İçin Haftaya Bu Gelişmelere ve Tarihlere Dikkat!

Ekonomistler: Altın İçin Haftaya Bu Gelişmelere ve Tarihlere Dikkat!

Altın fiyatları son vakitlerde yatırımcıları sevindirdi ve piyasaya bir ölçü sermaye çekmeyi başardı. Tepeleri gören tahvil getirilerine karşın pahalı metal haftayı yüksek bir notla kapatmayı başardı. Pekala gelecek hafta yatırımcıları neler bekliyor? Piyasa fiyatlarını etkileyecek gelişmeler nelerdir? Bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını Coinrot.com olarak sizler için araştırdık. İşte önümüzdeki hafta altın fiyatlarını etkileyebilecek kritik tarihler ve gelişmeler…

ING ekonomistleri açıkladı: Gelecek hafta bu gelişmelere ve açıklamalara dikkat edin!

Önümüzdeki hafta, Çarşamba günü FED Lideri Jerome Powell ve Hazine Bakanı Janet Yellen’ın Senato Bankacılık Komitesine ortak iştiraki da dahil olmak üzere, Federal Rezerv konuşmacılarının bir listesi olacak. ING ekonomistleri bu gelişmeleri yorumlayarak şunları söyledi:

Daha uzun vadeli tahvil getirilerindeki yükseliş göz önüne alındığında, bunun onları huzursuz edip etmediğini görmek enteresan olacak. Neredeyse katiyen, enflasyon risklerinin abartıldığına dair bir anlatı duyacağız, lakin arz kısıtlı bir iktisat ortamında… Uyarıcı kaynaklı büyük bir talep yaşıyor, enflasyonun FED’in kamuoyuna açıkladığından daha yüksek ve daha kalıcı olacağını düşünüyoruz.

ING ekonomistleri: Altın fiyatları için bu bilgileri izleyin

Analistlere nazaran, tüm gözler Perşembe günü ABD 4. çeyrek GSYİH datalarında ve Cuma günü PCE fiyat endeksinde olacak. ING ekonomistleri bu gelişmeleri yorumlayarak şunları söyledi:

Şahsî gelir ve harcama sayıları, Ocak bilgilerindeki 600 dolarlık teşvik çeklerindeki artıştan sonra bir bilakis dönecek. Mart ayı sayılarındaki zayıflık, son 1.400 dolarlık teşvik ödemesinin geçtiğimiz hafta banka hesaplarına yansıdığı göz önüne alındığında, uzun sürmeyecek. Hem gelir hem de harcama açısından Ocak ayından bile daha güçlü olacak.

Ayrıyeten analistlere nazaran, Pazartesi günü ABD‘deki mevcut konut satışları ve Salı günü yeni mesken satışları da yatırımcıların radarında yer alacak. Dayanıklı mal siparişleri, imalat PMI ile birlikte Çarşamba günü verilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance