Ekonomistler: Altın Fiyatları İçin Bu Gelişmelere Ve Tarihlere Dikkat! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  405934,278
  % -8,52
 • ETHEREUM/TL
  18424.53
  % -9,18
 • RIPPLE/TL
  8.73
  % -17,56
 • BITCOIN CASH/TL
  6448.86,295
  % -14,12
 • LITECOIN/TL
  1921.36
  % -11,61
 • COSMOS/TL
  151.28
  % -6,65
 • CARDANO/TL
  8.62
  % -12,59
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

Ekonomistler: Altın Fiyatları İçin Bu Gelişmelere ve Tarihlere Dikkat!

Altın fiyatları geçtiğimiz günlerde sert düştü. Bu düşüşte ABD merkez bankası olan FED’in Lideri Jerome Powell’ın enflasyon telaşlarını ve artan getirileri büyük ölçüde görmezden gelen iletisi tesirli oldu. Ayrıyeten fiyatlar, Şubat ayında beklenenden daha fazla Amerikalı iş bulduğu için 1.700 doların altına düştü. Pekala altın’daki düşüş trendi devam edecek mi? Gelecek hafta fiyatlara tesir edecek gelişmeler nelerdir? Sizler için Coinrot.com olarak bu soruların yanıtını araştırdık. İşte önümüzdeki hafta fiyatlara tesir edebilecek gelişmeler ve tarihler…

Edward Moya: Altın fiyatları için bu gelişmeleri izleyin!

OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya Kitco News’e verdiği demeçte, piyasaları yorumladı. Edward Moya’ya nazaran, ekonomik bilgiler önümüzdeki hafta güzelleşmeye devam edecek ve hafta sonu 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin ilerleyişine göz atılacak. Edward Moya hususa yönelik açıklamalarında şunları ekliyor:

Görünüm güzelleşmeye devam ettikçe, muhtemelen çok fazla optimistlik göreceksiniz. Teksas’ın tekrar açıldığını görmeye başlayacağız ve bu, iş gücü piyasası ve ekonomik aktivite için çok olumlu olacak. Ekonomik veriler… Bu, randımanı artıracak. Virüs mutasyonları ve bunların ABD üzerindeki tesirleri yakından takip edilmesi gereken şeyler… Zira çok beklenen ekonomik toparlanmayı rayından çıkarabilir. Virüs mutasyonları ABD’de bir sorun haline gelirse, tekrar açılış fikrini rayından çıkararak randımanı düşürebilir ve altın’ı tekrar yükseltir.

ING ekonomistleri: Bu tarihlere ve bilgilere dikkat!

ING ekonomistlerine nazaran, ABD enflasyon bilgileri de önümüzdeki hafta kıymetli olacak. Piyasadaki fikir birliğine nazaran, yıllık çekirdek TÜFE sayısının Şubat ayında %1,4 olacağı kestirim ediliyor. ING ekonomistleri hususa yönelik şunları söylüyor:

Bu hafta manşet enflasyonu, temel enflasyonun %1,4’ten %1,6’ya çıkması ve çekirdek (gıda ve güç hariç) %1,4’te kalmasıyla birlikte, artan akaryakıt fiyatları nedeniyle muhtemelen biraz daha yükselecek…

Kanada Bankası ve Avrupa Merkez Bankası para siyaseti açıklamalarını sırasıyla Çarşamba ve Perşembe günü yapacak. Ekonomistlere nazaran, oranlarda değerli bir değişiklik beklenmiyor. Analistlere nazaran, yatırımcılar ayrıyeten Perşembe günü ABD işsizlik taleplerini ve Cuma günü ÜFE datalarını izlemeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance