Efsanevi Borsacı Uyardı: Bu Altcoin İçin Endişeliyim! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  334209,213
  % 4,12
 • ETHEREUM/TL
  22913
  % 8,79
 • RIPPLE/TL
  6.17
  % 3,03
 • BITCOIN CASH/TL
  4581.2,564
  % 2,29
 • LITECOIN/TL
  1194.58
  % 3,01
 • COSMOS/TL
  108.65
  % 6,71
 • CARDANO/TL
  11.65
  % 3,14
 • TETHER/TL
  8.49
  % 0,58

Efsanevi Borsacı Uyardı: Bu Altcoin İçin Endişeliyim!

Efsanevi Borsacı Uyardı: Bu Altcoin İçin Endişeliyim!

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, The Street ile yaptığı röportajda, Tether’in USDT’nin pahasını destekleyen şirketin ticari evraklarıyla ilgili kapalılığı konusundaki telaşlarını lisana getirdi. Açıklamalarında stablecoin Tether’in, başka altcoin projelerine nazaran şeffaflık mahrumu olduğu belirten Cramer, şirketin elindeki kağıtların Çin banka kağıtları olabileceğine dair genel bir inanış olduğunu da öne sürüyor.

Cramer daha öncede telaşlarını paylaştı

Öncelikle, şirketin 13 Mayıs tarihli rezerv dağılımına nazaran, USDT stablecoin’i destekleyen fonların yüzde 75’i nakit yahut muadili, kısa vadeli mevduatlar ve açıklanmayan kağıtlardan oluşuyor. Bu yüzde 75’lik dilimin yüzde 65’i de ticari kağıtlardan oluşuyor. 31 Mart’ta, rezerv dökümü tek başına tüm USDT takviyeli varlıkların sırf yüzde 3,87’sini oluşturuyordu. Mad Money programının sunucusu Jim Cramer’da şirketin elinde tutuğu gerçek dokümanlardan kaygılanıyor. Kısıtlı şeffaflık siyaseti nedeniyle Tether, rezervlerinin muhakkak bir kısımı hakkında dışarıya bilgi sağlıyor. Cramer, tıpkı vakitte bu dokümanların gerçekliğinde kuşku ediyor.

Tıpkı vakitte bu oranlardan tasa duyan Cramer’ın, Tether’in fon açıklama siyasetiyle ilgili hayal kırıklığını birinci defa lisana getirişi değil. Bir söz sırasında Cramer, Federal Rezerv 16. Başkanı’nın tasalarına hak verdiği ve Twitter’da memnuniyetle karşıladığı bir hareket olan Tether hakkındaki tasasını lisana getirdi. Cramer’in tweet’i şu halde:

Jim Cramer altcoin için neden endişeleniyor

Jim Cramer’ın telaşı, Tether’in elinde tuttuğu gerçek dokümanlardan kaynaklanıyor. Tether’in sahip olduğu ticari kağıtların kıymeti 60 milyar dolara yakın. Şeffaflık eksikliği nedeniyle, CNBC ev sahibi bu varlıkların tabiatından telaş duyuyor ve bunların yasal olduğunu umduğunu tabir ediyor. Mad Money sunucusu ayrıyeten, SEC lideri Gary Gensler’in Tether’a ticari kağıtların menkul değer olup olmadığını sorabileceğini varsaymıştır. Cramer, Tether’in elindeki ticari kağıtların birçoklarının Çin banka kağıtları olabileceğine dair genel bir inanış olduğunu öne sürüyor.

Son olarak, geçtiğimiz günlerde,  Kriptokoin.com olarak aktardığımız, başkan stablecoin Tether’in geleceğiyle ilgili pek çok uzmanın kaygıları bulunuyor. Tether’ın uzun vakittir neden para basmadığını, buradan “Tether Haftalardır Yeni USDT Basmadı: Nedeni Nedir?” makalemizden inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj